Jakie części będą przydatne przy budowie domu?

Budowa domu jednorodzinnego to zazwyczaj stosunkowo długi proces, obejmujący wiele etapów. Aby wszystkie prace przebiegały sprawnie i bez żadnych komplikacji, niezbędne jest korzystanie z licznych urządzeń, narzędzi oraz części konstrukcyjnych. W niniejszym artykule zostaną wymienione i opisane te ostatnie elementy, ponieważ to o nich inwestorzy nierzadko zapominają. Jeśli budujemy właśnie dom, powinniśmy w szczególności zainteresować się zaślepkami plastikowymi do rur, złącznikami i kotwami. 

Każdy element ma wpływ na stabilność budynku 

Wśród części przydatnych w trakcie budowy każdego obiektu mieszkalnego kluczową rolę odgrywają akcesoria łączeniowe – gwoździe, cybanty, nity, kotwy do murłaty, nakrętki, specjalne łączniki dachowe, a także śruby. Służą one bowiem do trwałego zespalania ze sobą poszczególnych elementów drewnianych i metalowych. Drugą kategorię niezbędnych części stanowią wszelkie produkty stosowane na etapie wykonywania fundamentów oraz ścian. Mowa tutaj w szczególności o płytach styropianowych, deskach szalunkowych, siatkach podtynkowych Rabitza, bloczkach betonowych, drucie wiązałkowym i prętach żebrowanych o okrągłym przekroju.

Warto również pomyśleć o dystansach zbrojeniowych, czyli podkładkach ze stali, które gwarantują właściwy dystans między płaszczyznami zbrojenia (co przekłada się na zwiększenie stabilności, a tym samym poziomu bezpieczeństwa). Oprócz tego w naszym podręcznym ekwipunku nie może zabraknąć trójników i kolanek do przyłączy wodnych oraz kanalizacyjnych, blaszek przeznaczonych do mocowania papy, kotew rozporowych i strzemion budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *