Plastikowe czy betonowe? Które szambo najlepiej wybrać?

Szamb jest bardzo popularnym sposobem na odprowadzanie nieczystości z domu i wiele planów budowlanych obejmuje zastosowanie takowego. Jednak bardzo często mamy zagwozdkę, na którą z dwóch możliwości się zdecydować: betonową, czy plastikową? Obydwie oczywiście mają zalety i wady, więc odpowiedź na pytanie „które lepsze?” może zależeć od indywidualnej sytuacji, ale dzięki naszemu poradnikowi powinniśmy być w stanie wybrać odpowiednie dla siebie. Sprawdźmy zatem, czym się różnią?

Wady i zalety obydwu rozwiązań

Jeśli chodzi o szambo betonowe, będziemy mieli do czynienia z większą masą całej konstrukcji, co jest z jednej strony plusem, gdyż nie grozi mu wypchnięcie z powodu naporu wód gruntowych, ale z drugiej strony może być problem z dostarczeniem go na niektóre działki. Nawet mniejsze zbiorniki są w stanie ważyć 4 tony, więc montaż może okazać się kłopotliwy. Ale za to otrzymujemy konstrukcję wytrzymałą i solidną, na której bez problemu możemy budować, np. garaż. No i oczywiście wyjdzie nas taniej – szambo betonowe 10m3 to koszt około 2500zł do 4000zł.

Znowu w przypadku plastikowych masa jest mniejsza, co wielce ułatwia montaż i transport, ale jest to również wada, bo po osadzeniu trzeba je zabezpieczyć przed wypchnięciem. Inny problem to wytrzymałość – raczej nie będziemy mogli myśleć o zbudowaniu czegokolwiek ponad zbiornikiem. No i finalnie jest droższy niż odpowiednik betonowy. Jeśli chcielibyśmy dowiedzieć się więcej na temat tego, co mają do zaoferowania szamba betonowe Poznań szczyci się jednymi z najlepszych ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *