Plac zabaw w ogrodzie – 5 urządzeń, które zachwycą każdego malucha

Każdy rodzic wie, że najlepszą formą rozrywki, jaką można zapewnić dziecku, jest zabawa na powietrzu. Po kilku godzinach takich szaleństw, szczęśliwa i zmęczona pociecha szybko zasypia, nie wymagając już wiele uwagi. Jednak co jeśli przedłużająca się kwarantanna nie pozwala wyjść na okoliczny plac zabaw? Warto wtedy pomyśleć o zbudowaniu własnego.

Co wybrać?

W akcesoriach na plac zabaw można przebierać w nieskończoność. Różnorodność firm i ofert sprawia, że nie wiadomo, na co właściwie zwrócić uwagę. Oprócz przystępnej ceny i solidnego wykonania, dobrze wtedy pomyśleć, co najbardziej spodobałoby się dziecku. Niektóre urządzenia są ponadczasowe i niezmiennie uwielbiane, inne dopiero zyskują popularność.

Jeśli chodzi o tę drugą kategorię, warto skupić się na drewnianych domkach dla dzieci, które znaleźć można w wielu różnych wariantach – jednopoziomowe, wielopoziomowe, z dołączoną zjeżdżalnią, schodkami czy tarasem. Taka zabawka zapewni Twojemu maluchowi wiele godzin rozrywki, ponadto wykonana jest z nieszkodliwego, naturalnego surowca i nie sprawia trudności w montażu. Z całą pewnością zachwyci każde dziecko.

Kolejnym dobrym pomysłem będą zabawki edukacyjne – tu także wybór jest bardzo szeroki. Na wyróżnienie zdecydowanie zasługują peryskopy oraz teleskopy. Te pierwsze pozwalają na obserwację przydomowego ogródka z nowej perspektywy, pobudzając dziecięcą wyobraźnię. Teleskop z kolei zadowoli każdego małego astronoma, chętnego do wypatrywania gwiazd i  ciał niebieskich.

Wreszcie, nie zapominając o klasyce, zjeżdżalnie i huśtawki – te nie nudzą się nigdy. Nie ma chyba dziecka (a może nawet dorosłego), które nie kochałoby bawić się i szaleć na tych prostych urządzeniach. Drewniane, plastikowe, metalowe, pojedyncze, podwójne – jest tego mnóstwo, dlatego nawet w tym wypadku należy dobrze się zastanowić, jaki rodzaj zabawki będzie dla naszej pociechy najlepszy. Gdy już do naszego zestawu dobierzemy jedno z tych klasycznych akcesoriów, domowy plac zabaw możemy uznać za kompletny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *