Jak zamieścić swoją ofertę sprzedaży wierzytelności gospodarczych w internecie?

Wielu przedsiębiorców boryka się z problemem braku płatności za swoje usługi. Oczywiście w takiej sytuacji wierzyciele zawsze starają się odzyskać swoje środki finansowe. Nie zawsze jednak jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wierzyciel ma różne sposoby na odzyskanie należności. Jednym z nich jest sprzedaż długu.

Sprzedaż długu

W sytuacji kiedy przedsiębiorca nie może samodzielnie uzyskać swojej należności, najczęściej korzysta z firmy windykacyjnej. Ta stosuje różne środki w celu odzyskania długi. Bywa jednak tak, że nawet praca firmy windykacyjnej nie przynosi efektów. Wierzyciel może w takim przypadku wnieść sprawę do sądu. Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie, z którego coraz częściej wierzyciele korzystają. Mowa tu o możliwości sprzedaży długu. Służy do tego giełda wierzytelności gospodarczych. Są to serwisy internetowe prowadzone przez profesjonalne firmy, zajmujące się odzyskiwaniem wierzytelności. Na takiej giełdzie wierzyciel może zamieścić swoje ogłoszenie dotyczące długu. Oferta taka zawiera informacje o niespłaconych zobowiązaniach oraz informacje o dłużniku.

Giełda długów

Przykładem takiej giełdy jest m.in. serwis https://system3000.pl/. Działanie serwisu jest bardzo proste. Wierzyciel po rejestracji w serwisie dodaje swojego dłużnika do bazy danych. Następnie poprzez wybraną kancelarię informuje dłużnika o podjętych krokach. Dłużnik zostaje wystawiony na sprzedaż. Po sprzedaży zobowiązania wierzyciel odzyskuje swoje środki.

Trzeba jednak wiedzieć, że korzystanie z giełdy długów zawsze łączą się z tym, iż nie odzyska się pełnej kwoty. Cena sprzedaży długu musi być nieco niższa niż sam dług. Wszystko po to, aby innemu podmiotowi opłacało się dług odkupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *