Jakie kroki trzeba podjąć podczas projektowania opakowania?
Rynek i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie kroki trzeba podjąć podczas projektowania opakowania?

Projektując opakowanie dla produktu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Niektóre z nich są specyficzne dla Twojego produktu, a niektóre są zdroworozsądkowe.

Jaki jest cel opakowania?

Pierwszym krokiem w projektowaniu opakowania dla produktu jest podjęcie decyzji o jego przeznaczeniu. Czy ma to być pojemnik na produkt, czy też musi wyświetlać informacje o produkcie? Czy będzie sprzedawane w sklepach czy w internecie? Jaki musi mieć rozmiar? Ile będzie kosztować? Te odpowiedzi pomogą Ci określić, jakiego rodzaju materiału powinieneś użyć do wykonania opakowania, ile szczegółów możesz na nim zawrzeć i ile miejsca przeznaczyć na tekst.

Czego chcą Twoi klienci od swoich doświadczeń z Twoją marką?

Zastanów się, czego klienci chcą od swoich doświadczeń z Twoją marką – czego oczekują od produktów sprzedawanych przez tę firmę? Czy chcą czegoś, co ładnie wygląda i sprawia, że czują, że dostają dobry stosunek jakości do ceny? Czy może bardziej zależy im na możliwości łatwego przechowywania produktów po ich otwarciu? Analizując dane o tym, jak ludzie wchodzą w interakcje z materiałami marketingowymi Twojej firmy (takimi jak posty w mediach społecznościowych), możesz zorientować się, czego szukają pod względem elementów brandingu i designu. To pomoże ukierunkować odbiorców bardziej efektywnie i budować silną markę.

Wybór odpowiedniego projektu

Po określeniu głównego celu, należy wybrać odpowiedni projekt opakowania dla swojego produktu. Można to zrobić, patrząc na podobne produkty w swojej branży i widząc, jakie projekty pracowały dla nich w przeszłości. Jeśli masz jakieś własne pomysły, to można użyć tych, jak również. Gdy już wybierzesz pomysł na projekt, będziesz musiał stworzyć sam projekt opakowania. Projektowanie opakowań nie należy do prostych czynności i wymaga wiele czasu i wysiłku. Będziesz musiał stworzyć projekt, który jest funkcjonalny, atrakcyjny i unikalny. 

Testy

Po zaprojektowaniu opakowania, nadszedł czas na testy. Będziesz chciał przetestować różne warianty swojego projektu opakowania, aby ustalić, który z nich najlepiej sprawdza się u konsumentów. Możesz to zrobić, pytając klientów bezpośrednio, co myślą o każdym wariancie. Po zakończeniu testów, czas zacząć sprzedawać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fontanna w ogrodzie – hit czy kit?
Fontanna w ogrodzie – hit czy kit?
Ogród to miejsce szczególne, ponieważ służy do odpoczynku i relaksu, a także posiada wiele walorów estetycznych – znajdujące się w […]
Moda dziecięca na wiosnę 2021
Moda dziecięca na wiosnę 2021
Rok 2021 to wyjątkowa okazja, by nasze dziecko sięgnęło po modne i przede wszystkim wygodne ubrania, które doskonale wpasują się […]
Do jakich zimowych stylizacji najlepiej sprawdzą się wysokie kozaki?
Do jakich zimowych stylizacji najlepiej sprawdzą się wysokie kozaki?
Przeglądając ofertę kozaków dostępną w popularnych sklepach, można dostać zawrotu głowy. Na półkach znajdziemy niemalże wszystko, od niskich kozaczków sięgających […]
Ostatnie wpisy