Jak przebiega proces instalacji paneli fotowoltaicznych?

Na wytwarzanie energii z promieniowania słonecznego decyduje się coraz więcej osób. Jest to bowiem bardzo opłacalna inwestycja, która zwraca się już po kilku latach. Jest to także metoda, która ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne, dlatego warto dowiedzieć się w jaki sposób przebiega montaż paneli fotowoltaicznych.

W jaki sposób montuje się panele fotowoltaiczne?

Panele umieścić można na dachu budynku lub bezpośrednio na gruncie. Jeśli zdecydujemy się na ich montaż na dachu musi być on skierowany na południe, a także posiadać odpowiedni kąt nachylenia. Grunt jest zdecydowanie mniej kłopotliwym miejscem, ponieważ w jego przypadku nie ma ograniczeń konstrukcyjnych.

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest dobór odpowiednich komponentów całej instalacji. Wybierając je trzeba w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę ich jakość oraz trwałość, ponieważ to właśnie te parametry mają największy wpływ na to, czy instalacja fotowoltaiczna posłuży nam przez długi czas. Następnie przychodzi czas na umieszczenie na dachu konstrukcji, na której ulokowane zostaną panele. Oprócz stelaża konieczne jest także odpowiednie rozmieszczenie kabli.

Kolejnym krokiem jest układanie paneli, a także montaż falownika, który ma za zadanie zmienić prąd stały na zmienny. Najczęściej umieszcza się go w budynku, w pobliżu rozdzielni elektrycznej lub w przypadku paneli montowanych na gruncie – na konstrukcji wsporczej. Jedną z firma zajmujących się profesjonalnym doborem oraz montażem instalacji znaleźć można na stronie https://silesiasolar.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 19 =