Jak poradzić sobie z problemami z frezarką?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak poradzić sobie z problemami z frezarką?

Frezarki są dość powszechne w przemyśle produkcyjnym. Służą do wykonywania otworów, szczelin, rowków i innych rodzajów zagłębień na obrabianym przedmiocie. Frezarki posiadają frez, który tnie wybrany przez użytkownika materiał. Głębokość cięcia jest kontrolowana przez odległość przesuwu wrzeciona lub liczbę obrotów na minutę (RPM).

Problemy z frezarką mogą wystąpić z powodu złej konserwacji lub niewłaściwego użytkowania narzędzi. Oto kilka wskazówek, jak można rozwiązać problemy z frezarką:

Sprawdź zasilanie.

Jeśli Twoja frezarka nie działa, sprawdź, czy w Twojej okolicy dostępne jest zasilanie. Jeśli nie ma zasilania w ogóle, a następnie sprawdzić, czy nie ma bezpiecznik przepalony lub potknął się z powodu przeciążenia. Możesz również sprawdzić, czy nie ma luźnego połączenia między wyłącznikiem a gniazdkiem elektrycznym, do którego podłączona jest frezarka. Upewnij się, że wszystkie te połączenia są bezpieczne, zanim ponownie włączysz sprzęt.

Sprawdź, czy nie ma luźnych śrub lub nakrętek

Luźne śruby lub nakrętki mogą powodować wibracje podczas pracy, co może prowadzić do problemów z dokładnością lub nawet uszkodzenia części w urządzeniu. Jeśli zauważysz luźne śruby lub nakrętki na swojej frezarce, dokręć je natychmiast przed rozpocząć korzystanie z frezarki. 

Sprawdź, czy stół nie jest wypaczony 

Wypaczony stół może powodować problemy z dokładnością, co skutkuje niedokładnymi cięciami lub nawet uszkodzeniem części wewnątrz frezarki. Jeśli zauważysz, że stół jest wypaczony, przed ponownym użyciem narzędzia wyreguluj go tak, aby był płaski.

Jeżeli nadal nie możesz zidentyfikować problemu to warto skontaktować się z profesjonalistami, którzy pomogą Ci z Twoją frezarką, a takich znajdziesz chociażby na stronie http://www.rem-ski.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co musisz wiedzieć o liftingu rzęs?
Co musisz wiedzieć o liftingu rzęs?
Stylizacja rzęs zdobyła serca wielu kobiet. Coraz więcej z nich decyduje się na ich przedłużanie i zagęszczanie. Dla fanek naturalnego […]
Zakup listew przypodłogowych — na co warto zwrócić uwagę?
Zakup listew przypodłogowych — na co warto zwrócić uwagę?
Podczas planowania generalnego remontu pomieszczenia zdecydowanie warto pamiętać o listwach przypodłogowych. Ten niepozorny element jest niezmiernie ważny, ponieważ m.in. maskuje […]
Tynkowanie – czym jest i jakie można wyróżnić rodzaje
Tynkowanie – czym jest i jakie można wyróżnić rodzaje
Tynki pełnią niezwykle ważną rolę w pomieszczeniach. Pełnią one szereg funkcji, m.in. zapewniają ochronę przed pożarem oraz wilgocią, pozwalają także […]
Ostatnie wpisy