Jak język niemiecki brzmi w porównaniu do innych języków?
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak język niemiecki brzmi w porównaniu do innych języków?

Zwykło się mawiać, że niemiecki to język najgorszy do nauki. Zawiłe sformułowania, bardzo długie wyrazy, a do tego trudny do opanowania akcent, stawiają ten język w gronie mało popularnych i ciężko przychodzi nam tłumaczenie z niemieckiego na polski. Czy z mową naszych zachodnich sąsiadów jest jednak aż tak źle? Okazuje się, że wcale nie!

Charakterystyczne brzmienie

Jeśli nigdy słyszałeś jak brzmi język niemiecki, to koniecznie sprawdź, wpisując (w prawie każdy) tłumacz internetowy dowolne zdanie, klikając na głośniczek masz możliwość odsłuchania go przez lektora. Dla Polaków język niemiecki może brzmieć surowo. Akcenty stawiane przy poszczególnych samogłoskach, mają zdecydowanie ,,agresywny” wydźwięk. Niemiecki należy do języków germańskich, przez lata ewoluował i zmieniał swoją postać.

W wypadku wymowy, trzeba się liczyć z charakterystycznym, twardym tonem. Sama wymowa, nie należy jednak do skomplikowanych. O ile doskonale znamy zasady akcentowania.

Myśl łączona

Dodatkową ciekawostką w wypadku niemieckiego, okazuje się jego uniwersalność. Z prostych wyrażeń można stworzyć wyraz bardziej skomplikowany. Łączenie członów nie jest w żadnym stopniu proste. Jeżeli jednak je opanujemy, znacząco ułatwimy sobie ogólną naukę.

Zachętą powinna być również mała zawiłość czasowa. Zwolennicy prostego angielskiego, zwracają uwagę na liczbę czasów (często w ogóle niewykorzystywanych). Nasi zachodni sąsiedzi nie mają takiego problemu. Wychodzą z pragmatycznego (charakterystycznego dla Niemiec) podejścia. Dokonano zatem tylko podstawowego rozdziału.

Tak bliski, ale tak daleki…

Inna rodzina językowa sprawia, że niemiecki przysparza nam wielu kłopotów. To jednak bardzo popularny język, znany w odmiennych regionach geograficznych. Z tego chociażby tytułu, warto znać go chociaż w podstawowej formie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stal zbrojeniowa – właściwości i zastosowanie
Stal zbrojeniowa – właściwości i zastosowanie
Stal zbrojeniowa to określenie używane w odniesieniu do różnych wyrobów ze stopu, które są przeznaczone przede wszystkim do mocowania wewnątrz […]
Kontrola czasu pracy – czy powinna być w każdej firmie?
Kontrola czasu pracy – czy powinna być w każdej firmie?
Według art. 149 Kodeksu Pracy, który dotyczy ewidencji czasu pracy, każda firma prowadząca działalność na terenie Polski zobowiązana jest do […]
Jak poznać samochód po wypadku?
Jak poznać samochód po wypadku?
Kupno używanego samochodu pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, pod warunkiem oczywiście, że egzemplarz, na który się zdecydujemy, będzie w stanie […]
Ostatnie wpisy