Designerskie dodatki do salonu

Designerskie meble i dodatki podbijają serca osób, które odczuwają potrzebę zagospodarowania swojej przestrzeni w sposób wyjątkowy, oryginalny i niezwykle estetyczny. To świetny sposób na pozbycie się z wystroju swojego mieszkania nudy i powszedniości. Najbardziej podatnym na designerskie zabiegi miejscem domu jest oczywiście salon, w którym spędzamy najwięcej czasu i przyjmujemy gości.

Warto pomyśleć o designerskich krzesłach, półkach i stoliku do kawy. Taki charakter możemy nadać również lampom, świecznikom (zobacz: świeczniki Lene Bjerre), obudowom zegarów, karniszom i wielu innym elementom, których jedną z funkcji jest ozdabianie. Designerskie meble mają wyjątkowe kształty, często pozyskane prosto z natury. Konarów lub korzeni drzewa możemy użyć po okorowaniu i wypolerowaniu jako nóg stolika kawowego lub podpórek półek.

Materiały, których nie da się użyć do stworzenia tradycyjnych mebli z uwagi na wrodzone wady mogą stać się świetnym tworzywem mebli designerskich (zobacz: krzesła designerskie), a pozorne wady stają się zaletami, np. pęknięcia i szpary w desce lub ślady po żerowaniu różnych gatunków drewnojadów. Z takiej deski możemy stworzyć piękny blat do stołu lub półkę wypełniając braki w drewnie np. żywicą epoksydową i odpowiednio szlifując. Dla ciekawszego efektu żywicy możemy dodać właściwości fluorescencyjnych.

Moda na oryginalne i stylowe meble jest w fazie rozwoju. Coraz więcej rzemieślników, projektantów i artystów interesuje się tym tematem, a też zwiększa się ilość klientów zainteresowanych oryginalnymi dodatkami tworzącymi niepowtarzalny klimat. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *