Czy warto zamontować eko oczyszczalnie

Istnieje kilka różnych możliwości odprowadzania nieczystości z domu jednorodzinnego. Najprostszym rozwiązaniem jest z pewnością kanalizacja komunalna, ale niekiedy podłączenie do niej budynku jest nierealne. W takiej sytuacji alternatywę stanowi zamontowanie na posesji specjalnej oczyszczalni ekologicznej, czyli zbiornika przeznaczonego do mikrobiologicznej obróbki ścieków. W tym przypadku zachodzi konieczność stosowania preparatów służących do udrażniania kanałów i neutralizowania odpadów organicznych – znajdziemy je w tym sklepie online: https://www.sklep-instalgrunt.pl/biosanit/22-biosan-kz-2000bakterie-do-oczyszczalni-szamba.html.

Rozwiązanie ekonomiczne oraz wyjątkowo komfortowe

Eko oczyszczalnia to nowoczesny zbiornik, którego podstawową zaletą są niskie koszty eksploatacji. Tak naprawdę wystarczy jedynie co jakiś czas kupować specjalistyczne biopreparaty, a także sporadycznie opłacać wywóz osadów. W przypadku urządzeń działających na prąd dochodzą wydatki na energię elektryczną, ale są one minimalne. Po zaledwie kilku latach koszty montażu oczyszczalni zwracają się całkowicie. Dodajmy, że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania, co jeszcze bardziej zwiększa opłacalność całej inwestycji.

Druga niewątpliwą korzyścią z posiadania takiego systemu odprowadzania ścieków jest jego ekologiczny charakter. Nieczystości nie są bowiem w żaden sposób uwalniane do środowiska naturalnego (zwłaszcza gleby), a jakby tego było mało – oczyszczalnia pozwala odzyskać część wody pochodzącej z odpływów pozatoaletowych i wykorzystać ją choćby do podlewania roślin w ogrodzie czy chłodzenia maszyn rolniczych. Trzecia istotna zaleta to łatwość obsługi zbiornika – ogranicza się ona wyłącznie do dostarczania enzymów i bakterii oraz okazjonalnego usuwania osadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *