Jak poradzić sobie z niepełnosprawnością ruchową?
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak poradzić sobie z niepełnosprawnością ruchową?

Kiedy jesteś niepełnosprawny, Twoje życie zmienia się na zawsze. Jeśli niepełnosprawność jest poważna, może to oznaczać konieczność poddania się rehabilitacji i spędzenia długiego czasu w szpitalu. Ale nawet jeśli Twoja niepełnosprawność nie jest poważna, nadal możesz potrzebować sprzęt rehabilitacyjny do poruszania się i wykonywania czynności, które kiedyś były prostymi zadaniami.

Poniższe wskazówki pomogą Ci poradzić sobie z niepełnosprawnością ruchową:

Upewnij się, że Twój dom jest przystosowany do twojej niepełnosprawności

Oznacza to zainstalowanie uchwytów pod prysznicem i w toalecie, poszerzenie otworów drzwiowych i zainstalowanie ramp na zewnątrz domu, jeśli jest to konieczne. Ważne jest również, aby mieć wózek inwalidzki dostępny do użytku w domu i w miejscach publicznych, takich jak restauracje czy centra handlowe, jeśli jest to konieczne.

Etykieta ludzi niepełnosprawnych

Poznaj etykietę osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich, aby nie urazić innych, którzy z niego korzystają, jak również tych, którzy mogliby poczuć się urażeni, widząc, że ktoś na wózku inwalidzkim jest pchany przez kogoś innego, zamiast robić to samemu.

Poruszanie się samochodem

Daj sobie dużo czasu podczas podróży samochodem, aby nie utknąć za powolnymi kierowcami lub skończyć z koniecznością zaparkowania daleko od miejsca docelowego, ponieważ nie było wystarczająco dużo miejsca, abyś mógł łatwo wysiąść z samochodu.

Nie bój się prosić o pomoc

Jeśli wybierasz się do miejsca, w którym będziesz korzystać ze schodów lub ruchomych schodów, upewnij się, że jest tam wystarczająco dużo miejsca dla twojego wózka inwalidzkiego, abyś nie utknął naprzeciwko innych osób w tłumie. 5. zawsze proś o pomoc, gdy jej potrzebujesz i nie bój się o nią prosić, nawet jeśli może się to wydawać niegrzeczne.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich sytuacjach warto się zdecydować na outsourcing księgowości?
W jakich sytuacjach warto się zdecydować na outsourcing księgowości?
Nowe rozwiązania biznesowe potrafią znacznie ułatwić prowadzenie działalności. Redukcja kosztów, mniejsze zatrudnienie, czy mniejsza liczba procesów zachodzących bezpośrednio w firmie […]
Zabawkowe samochody dla dzieci – spośród czego warto wybierać?
Zabawkowe samochody dla dzieci – spośród czego warto wybierać?
Istnieje wiele zabawek dla dzieci związanych z samochodami, ale które z nich są najlepsze? Oto kilka pomysłów zabawek motoryzacyjnych, które […]
Stylowa biżuteria na co dzień
Stylowa biżuteria na co dzień
Bez względu na okazję czy porę dnia, kobieta powinna zadbać o posiadanie eleganckiej biżuterii. Taka forma ozdoby podkreśli każdą stylizację, […]
Ostatnie wpisy