Ubiór i stylizacje – jak podkreślić atuty i ukryć wady

W dobie dwudziestego pierwszego wieku panuje, coraz częściej rozpowszechniane przekonanie, że każda kobieta, ba, każdy człowiek posiada w sobie coś, co czyni go unikatowym i pięknym. Niestety, równie często zaobserwować można zjawisko, rozprzestrzeniające się w szczególności u kobiet, a mianowicie – nie potrafią one docenić swojej wyjątkowości i nie dostrzegają one swoich mocnych stron oraz zalet, które tłamszą, i nie dopuszczają do światła dziennego. Rozwiązaniem tego problemu zajął się słynny projektant mody i stylista, pochodzenia brytyjskiego, Gok Wan, który przekonuje świat, że odpowiednio dobrany do sylwetki ubiór działa cuda i wydobywa piękno z każdej z nas. Jak zatem podkreślić swoje atuty i ukryć wady? 

Świadomość siebie..

Ważnym jest uświadomienie sobie cech naszej sylwetki. Do każdego typu figury pasują inne fasony i stylizacje.

Figura zwana „jabłkiem” charakteryzuje się szerszym obwodem ramion, odstającym brzuszkiem, dużym biustem i szczupłymi nogami. Dla takiej figury najlepszym wyborem będą kroje, które nadadzą jej smukłości, podkreślą zgrabne nogi i optycznie sprawią, że proporcje sylwetki wydawać się będą bardziej zbalansowane i zrównoważone – różnica pomiędzy górną a dolną częścią ciała zatrze się i przestanie w tak dużym stopniu rzucać się w oczy. Sprawdzonym sposobem na otrzymanie takich efektów są sukienki i spódnice o prostym kroju, które sięgają poniżej kolan. Dzięki paskom lub bluzkom podkreślającym talię oraz spodniom z wysokim stanem sylwetka zyska dodatkowe kształty. 

„Gruszka” ma szersze i zaokrąglone biodra oraz niewielki biust i wąskie ramiona. Kobiety o takim typie sylwetki powinny podkreślać swoją wąską talię dopasowując dodatkowo garderobę tak, aby ubrania zwiększały optycznie ramiona i pomniejszały dolne części ciała. Takie efekty możliwe są tutaj dzięki okrągłym dekoltom lub „łódkom”. Warto dodać, że niepodważalną zaletą takiej figury są krągłe biodra, które podkreślać można ołówkowymi spódnicami

Kobieta o sylwetce „klepsydry” świetnie odnajdzie się w wielu stylizacjach, ponieważ posiada ona wąską talię, duży biust i zgrabnie szerokie biodra. Dobierając stylizację należy zachować ostrożność, aby efektywnie podkreślić każdy element budowy. 

Odpowiednio dobrana bielizna

Choć odpowiedni ubiór zdaje się być kluczowym elementem, wbrew pozorom równie ważne jest, by odpowiednio podkreślać ciało za pomocą, niedocenianej przez kobiety, bielizny. Pomimo tego, iż jest ona na co dzień niewidoczna, świadomość tego, że odpowiednio leży i podkreśla nasze wdzięki zwiększa nasze poczucie pewności siebie. Prawidłowy jej dobór może także przyczynić się do uwydatnienia atutów sylwetki.

Magia szpilek

Niezależnie od kształtu naszej sylwetki idealnym sposobem na podkreślenie tego, co w nas fizycznie najpiękniejsze były, są i będą nasze ukochane buty na wysokim obcasie. Wpływają one na wyprostowanie postawy ciała, co wydłuża nam nogi, dodaje nam wzrostu i automatycznie modeluje i wysmukla naszą sylwetkę zwiększając przy tym naszą zgrabność. Szpilki bezkonkurencyjnie dodają naszym stópkom seksapilu, gracji i wdzięku, a to bez cienia wątpliwości zwiększa nasze poczucie pewności siebie. 

Wzory i kolory

Kolejną powszechnie znaną zasadą jest istotny wpływ dobranych kolorów do naszej sylwetki. Ciemne tkaniny wyszczuplają nasze ciało, a jasne przeciwnie – poszerzają. Kluczowe znaczenie mają też wzory, które w dużym stopniu przykuwają ludzką uwagę. Pionowe paski, podobnie do ciemnych kolorów, dodają nam smukłości, a poziome, tak jak jasne barwy, dodają szerokości. Warto, zatem wykorzystać tę wiedzę podczas doboru naszej garderoby. 

Każdą z nas cechuje inny kształt ciała i rodzaj sylwetki, i nie ma jednego przepisu na figurę idealną. Choć wyżej wymienione wskazówki ułatwiają fizyczne podkreślenie naszych atutów, pamiętać należy, że piękno kobiety zaczyna się w jej głowie, a mentalność jest najważniejsza – dlatego tak istotne jest, by kochać całą siebie niezależnie od tego, czy mieścimy się w powszechnie uznawany kanon piękna, czy wykraczamy poza jego skalę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *