Trzy kwestie, które mają wpływ na koszt wyznaczenia granic działki

Rozważasz wyznaczenie granic działki? To bardzo słuszna decyzja, ponieważ pozwoli ci uniknąć wielu problemów np. w przypadku sprzedaży nieruchomości bądź stawiania ogrodzenia. Koszt takiej usługi geodezyjnej może jednak różnić się w zależności od kilku czynników. Sprawdź, co ma wpływ na cenę wyznaczenia granic działki.

Stan prawny nieruchomości

Niemały wpływ na koszt usługi z pewnością będzie mieć sytuacja prawna działki. Jeśli nieruchomość ma księgę wieczystą, nie istnieją żadne wątpliwości i nie toczy się żaden spór sąsiedzki, to za wyznaczenie granic działki cena powinna być naprawdę przystępna. W przypadku braku możliwości skompletowania niezbędnej dokumentacji koszt ustalenia granic bez wątpienia wzrośnie.

Liczba punktów załamania granicy

Punkt załamania granicy to miejsce, w którym na działce pojawia się załamanie bądź zakrzywienie. Standardowo działki mają kształt prostokąta, co oznacza cztery punkty załamania granicy. W przypadku nieruchomości o nieregularnych bądź skomplikowanych kształtach firma geodezyjna GeoSurv będzie musiała wyznaczyć więcej takich miejsc. Warto pamiętać, że im mniej punktów załamania granicy, tym koszt wyznaczenia granic jest niższy.

Lokalizacja nieruchomości

Wpływ na koszt usług geodezyjnych często ma także lokalizacja nieruchomości. Różnice pomiędzy poszczególnymi województwami nie są bardzo duże, ale jednak z pewnością nie można ich nie zauważyć. Warto wziąć to pod uwagę podczas planowania budżetu na wyznaczenie granic, zwłaszcza jeśli np. nieruchomość jest położona w innej części kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =