Jak zadbać o dobre i zdrowe posiłki w pracy?
Rynek i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zadbać o dobre i zdrowe posiłki w pracy?

Właściwe odżywianie się może być prawdziwym wyzwaniem dla każdej zapracowanej osoby, zwłaszcza gdy jesteś w pracy. Przy szybkim tempie i napiętych harmonogramach, łatwo jest pominąć posiłki lub złapać coś szybkiego w biegu.

Ale pomijanie posiłków nie jest jedynym sposobem, aby przytyć i stać się niezdrowym. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci jeść zdrowo w pracy:

Jedz śniadanie

Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby schudnąć i utrzymać wagę. Zdrowe śniadanie utrzyma Twój metabolizm na wysokim poziomie, co pomoże Ci spalać kalorie przez cały dzień. Na początek dnia zjedz całe ziarna zamiast białego chleba czy makaronu.

Włącz trochę ćwiczeń w porze lunchu

Ćwiczenia w porze lunchu to świetny sposób na spalenie kalorii po długim poranku spędzonym przed ekranem komputera. Jeśli masz czas, spróbuj w przerwie na lunch przejść się, pobiegać lub pojeździć na rowerze wokół bloku. Jeśli nie, spróbuj robić krótkie przerwy w ciągu dnia pracy i chodzić po schodach zamiast jeździć windą za każdym razem!

Nie pomijaj posiłków!

Spożywanie trzech posiłków dziennie jest najlepsze dla zdrowia, ale jeśli jesz mniej z powodu napiętego harmonogramu lub innych okoliczności, rozważ dodanie zdrowych przekąsek do codziennej rutyny, jeśli to konieczne. Dobrym pomysłem są dostawy świeżych owoców i warzyw, o których mowa na stronie https://fruges.pl/. Twoja firma mogłaby zadbać właśnie o ten aspekt. 

Jeśli próbujesz schudnąć, ważne jest, aby jeść kilka małych posiłków w ciągu dnia, a nie trzy duże. Organizm spala więcej kalorii trawiąc jedzenie niż magazynując tłuszcz, dlatego spożywanie mniejszych posiłków częściej w ciągu dnia może pobudzić Twój metabolizm i pomóc w zapobieganiu przybierania na wadze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Materac – czy odpowiada za jakość naszego snu?
Materac – czy odpowiada za jakość naszego snu?
Sen to nieodłączny element życia każdego człowieka, ponieważ gwarantuje organizmowi odpowiednią regenerację. W jego trakcie odpoczywa zarówno całe ciało (od […]
Jak usprawnić ruchomość swojego ciała?
Jak usprawnić ruchomość swojego ciała?
Praca przy biurku i siedzący tryb życia negatywnie wpływają na postawę ciała, w dalszej perspektywie prowadząc do rozwoju wad, osłabiając […]
Czy warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz podczas aranżacji nowego mieszkania?
Czy warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz podczas aranżacji nowego mieszkania?
Budowa i wykończenie domu lub mieszkania to spory wydatek finansowy. W związku z tym wiele osób decyduje się na ograniczenie […]
Ostatnie wpisy