Na czym polega proces oddłużania?

Oddłużanie to proces polegający na dążeniu do skutecznej likwidacji zobowiązania finansowego zaciągniętego przed podmiot gospodarczy lub osobę prywatną. Podstawą są tutaj negocjacje z wierzycielem, które czasami kończą się osiągnięciem jakiegoś kompromisu. Niekiedy dochodzi jednak do ogłoszenia całkowitej upadłości konsumenckiej. Profesjonalnym oddłużaniem firm i osób fizycznych na terenie Poznania zajmuje kancelaria prawna. Przykład takiej można znaleźć na https://kancelariad2dgroup.pl/obsluga-prawna/poznan/.

Trzeba pokonać kilka kluczowych etapów

Oddłużanie jest konieczne przede wszystkim wtedy, gdy dłużnik nie jest w stanie poradzić sobie z terminową spłatą należności. Proces ten wymaga ogromnej cierpliwości, przestrzegania konkretnych zasad, szczegółowej analizy sytuacji finansowej i dokładnego zaplanowania taktyki, bo w przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że zakończy się fiaskiem.

Kluczowym etapem jest w tym przypadku podjęcie negocjacji z wierzycielem, które przeważnie przeprowadza zatrudniona przez dłużnika. Efektem może być choćby zauważalne obniżenie wysokości rat. Bardzo często negocjacje są jednak nieudane i niezbędne jest wówczas podjęcie kolejnych działań. 

Zaliczamy do nich:

– konsolidację zadłużenia – połączenie wszystkich zobowiązań w jedno, tak aby łatwiejsze było ich spłacanie

-przerwę w spłacie – dotyczy to głównie firm i osób zadłużonych w instytucjach bankowych

– przedawnienie długów – opiera się na zweryfikowaniu daty wymagalności danego zobowiązania

– upadłość konsumencką – wymaga złożenia wniosku do sądu i jest dostępna jedynie dla osób fizycznych; rezultat to umorzenie całej kwoty

Jeśli chcemy skorzystać z możliwości oddłużania i interesuje nas rzetelna obsługa prawna Kraków to miasto, gdzie z pewnością znajdziemy odpowiednią kancelarię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *