Ogród zimowy – całoroczne miejsce wypoczynkowe
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród zimowy – całoroczne miejsce wypoczynkowe

Osoby, które cenią sobie bliski kontakt z naturą nawet w czasie chłodnych miesięcy, powinny pomyśleć o budowie ogrodu zimowego. Taka konstrukcja może też spełniać inne funkcje na przykład stać się przydomową oranżerią. Podpowiadamy jak ją wyposażyć.

Czym jest ogród zimowy?

Jest to szklana konstrukcja budowana najczęściej ze ścian PCV, aluminiowych lub drewnianych. W środku możemy umieścić rośliny, które będą kwitły cały rok. Jest to także miejsce wypoczynku dla domowników, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Ważne jest odpowiednie umiejscowienie ogrodu zimowego. Pod kątem hodowli roślin najlepiej postawić go od strony południowej, gdzie jest najlepsze nasłonecznienie.

Budowa i wyposażenie

W czasie budowy ogrodu zimowego bardzo istotny jest wybór przeszklenia, a także odpowiednio dobrany system klimatyzacji, gdyż ma to wpływ na komfort przebywający w środku ludzi. Ważna rolę spełnia również wentylacja, która w zimie ma umożliwiać odpowiednią cyrkulację powietrza, a latem obniżać temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Popularne staję się też instalowanie ogrzewania podłogowego lub kanałowego w ogrodach zimowych. Kolejna kwestią jest dobór lamp umożliwiających domownikom korzystanie z oranżerii w ciągu całego dnia. Planując oświetlenie, należy zadbać o odpowiednią ochronę instalacji przed wilgocią. Budowę ogrodu zimowego należy zlecić profesjonalnej firmie specjalizującej się w tego typu projektach jak na przykład: https://winter-gardens.pl/oferta/ogrody-zimowe/.

Gdy oranżeria jest już wykończona można dobrać odpowiednie do jej wnętrza meble. W środku możemy umieścić na przykład kanapę, elegancki stół lub wygodne fotele. Niektórzy decydują się na bardziej tradycyjne wyposażenie ogrodowe. W przypadku meblowania ogrodów zimowych możliwości jest bardzo wiele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto pomyśleć o okularach progresywnych?
Dlaczego warto pomyśleć o okularach progresywnych?
Wieloogniskowe soczewki okularowe nie są już nowością na rynku wyrobów optycznych. Jednak wiele osób nadal nie wie, do czego tak […]
Krótka historia pilnowania czasu
Krótka historia pilnowania czasu
Dawno temu, gdy jeszcze nie było zegarków, ludzie odmierzali czas wschodami i zachodami słońca. Prototypy zegarków powstawały już w latach […]
Komputery dla niewymagających
Komputery dla niewymagających
Chcesz kupić swojemu dziecku nowy tablet lub laptop. Stary sprzęt już się do niczego nie nadaje i Twoja latorośl zaczyna […]
Ostatnie wpisy