Ogród zimowy – całoroczne miejsce wypoczynkowe
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród zimowy – całoroczne miejsce wypoczynkowe

Osoby, które cenią sobie bliski kontakt z naturą nawet w czasie chłodnych miesięcy, powinny pomyśleć o budowie ogrodu zimowego. Taka konstrukcja może też spełniać inne funkcje na przykład stać się przydomową oranżerią. Podpowiadamy jak ją wyposażyć.

Czym jest ogród zimowy?

Jest to szklana konstrukcja budowana najczęściej ze ścian PCV, aluminiowych lub drewnianych. W środku możemy umieścić rośliny, które będą kwitły cały rok. Jest to także miejsce wypoczynku dla domowników, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Ważne jest odpowiednie umiejscowienie ogrodu zimowego. Pod kątem hodowli roślin najlepiej postawić go od strony południowej, gdzie jest najlepsze nasłonecznienie.

Budowa i wyposażenie

W czasie budowy ogrodu zimowego bardzo istotny jest wybór przeszklenia, a także odpowiednio dobrany system klimatyzacji, gdyż ma to wpływ na komfort przebywający w środku ludzi. Ważna rolę spełnia również wentylacja, która w zimie ma umożliwiać odpowiednią cyrkulację powietrza, a latem obniżać temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Popularne staję się też instalowanie ogrzewania podłogowego lub kanałowego w ogrodach zimowych. Kolejna kwestią jest dobór lamp umożliwiających domownikom korzystanie z oranżerii w ciągu całego dnia. Planując oświetlenie, należy zadbać o odpowiednią ochronę instalacji przed wilgocią. Budowę ogrodu zimowego należy zlecić profesjonalnej firmie specjalizującej się w tego typu projektach jak na przykład: https://winter-gardens.pl/oferta/ogrody-zimowe/.

Gdy oranżeria jest już wykończona można dobrać odpowiednie do jej wnętrza meble. W środku możemy umieścić na przykład kanapę, elegancki stół lub wygodne fotele. Niektórzy decydują się na bardziej tradycyjne wyposażenie ogrodowe. W przypadku meblowania ogrodów zimowych możliwości jest bardzo wiele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zabiegi wchodzą w skład fizykoterapii?
Jakie zabiegi wchodzą w skład fizykoterapii?
Osoby uprawiające regularną aktywność fizyczną są narażone na rozmaite urazy ciała oraz stany zapalne, zwłaszcza jeśli przed rozpoczęciem treningu nie […]
Klimatyzacja w samochodzie – z jakich części się składa?
Klimatyzacja w samochodzie – z jakich części się składa?
Klimatyzacja w samochodzie jest jedną z najważniejszych funkcji, jakie można mieć, ale jest też jedną z najdroższych. Klimatyzacja w samochodzie […]
Kinkiety czy lampy?
Kinkiety czy lampy?
Zaplanowanie oświetlenia we wnętrzu jest nie lada wyzwaniem. Dobierając oświetlenie pod kątem wielkości pomieszczenia, rodzaju i funkcjonalności oraz stylistyki wnętrza, […]
Ostatnie wpisy