Jak kupować sprzęt do restauracji?
Rynek i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak kupować sprzęt do restauracji?

Wyposażając restaurację, musimy dokonać analizy, jaki sprzęt będzie nam najbardziej potrzebny na samym początku. Dobrze jest spytać o zdanie szefa kuchni oraz resztę personelu, jakie urządzenia ułatwiłyby im pracę.

Gotowanie w przestarzałych garnkach to zły pomysł – potrawy nie dość, że szybko ulegają przypaleniu, to jeszcze nabierają specyficznego smaku, który może być dla klientów wyczuwalny. Podobnie jest zresztą z patelniami – niektóre z nich bardzo szybko ulegają wpływowi czasu i po pewnym okresie są już do wyrzucenia.

Jeśli w naszym lokalu dużo się smaży, a jednym z głównych punktów menu są naleśniki, warto pomyśleć o rozwiązaniu, które przyspieszy ich smażenie. Bez wątpienia w takiej roli sprawdzą się elektryczne naleśnikarki, szczególnie te dedykowane dla gastronomii. Większość z nich posiada elektryczną regulację temperatury, dzięki czemu sami możemy dobrać stopień wypieczenia naleśnika.

Posiadają dużą powierzchnię, dlatego świetnie sprawdzają się w restauracjach, gdzie podawane są większe porcje. Kupując takie urządzenie, zwróćmy uwagę na jego moc – im większa, tym naleśnikarka szybciej się nagrzeje a dania będą wydawane sprawniej.

Odpowiednie meble

Pamiętajmy też, by wyposażyć naszą restaurację w odpowiednie umeblowanie. Świetnie sprawdzą się meble ze stali nierdzewnej, które są niezwykle trwałe i odporne na wilgoć. W sklepach gastronomicznych możemy nabyć różne tego typu rzeczy, które będą niezbędne w naszym lokalu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o czystość wody w domowym basenie?
Jak dbać o czystość wody w domowym basenie?
Przydomowy basen, zabudowany lub wolnostojący, to prawdziwe zbawienie w trakcie upałów i frajda dla naszych dzieci. Podobnie jak każdy element […]
Przeprowadzka – jak ją zaplanować?
Przeprowadzka – jak ją zaplanować?
Przeprowadzka może być stresującym okresem i jest wiele rzeczy do rozważenia. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do nowego domu […]
Zabawki ze sklejki i ich zalety
Zabawki ze sklejki i ich zalety
Obecnie niezwykle popularne są zabawki ze sklejki, czyli materiału składającego się z cienkich warstw drewna. Zaliczamy do nich m.in. domki […]
Ostatnie wpisy