Jak urządzić małe wnętrza?

Małe wnętrze to szczególne wyzwanie aranżacyjne. Tutaj bowiem liczy się każdy centymetr kwadratowy, każdy skrawek przestrzeni. Ze względu na ograniczenia podyktowane wielkością wnętrza, konieczne jest dokładne przemyślenie jego funkcjonalności. Jednak nie jest to wyzwanie nie do przeskoczenia. Przy odrobinie wyobraźni, pomysłowości i znajomości trendów wnętrzarskich małe wnętrze może nie tylko być funkcjonalne, ale i sprawiać wrażenie większego niż jest w rzeczywistości.

Niewidzialna szafa

Najlepszym sposobem na wykorzystanie niewielkiej powierzchni jest stworzenie w niej pewnego rodzaju ukrytych pomieszczeń, które pozwalają nadać wnętrzu bardziej proporcjonalnej formy. Flagowym na to sposobem jest garderoba. Nowoczesna garderoba w przedpokoju bądź tradycyjna, ulokowana na krótszej ścianie pozwoli wizualnie poszerzyć pomieszczenie. Poza tym prezentuje się nadzwyczaj elegancko, jako że zamyka przestrzeń przeznaczoną na odzież. Dzięki temu przedpokój nabiera przestronności i ładu.

Sypialnia do… nie tylko spania

Innym przykładem aranżacji małego wnętrza są łóżka do sypialni w formie otwieranej szafy. To skrajnie minimalistyczna propozycja mebla dwa w jednym, która pozwala stworzyć wielofunkcyjne pomieszczenie. Jednak, aby zaoszczędzić i maksymalnie wykorzystać powierzchnię niewielkiej sypialni, nie trzeba sięgać po tak drastyczne środki. Wystarczy wykorzystać przestrzeń, jaką daje samo łóżko: miejsce pod nim przeznaczyć na schowek na przedmioty niecodziennego użytku, buty niewykorzystywane o danej porze roku bądź pojemniki z zabawkami dzieci. Takie rozwiązania po pierwsze dają możliwość wykorzystania maksimum przestrzeni, jaką dysponujemy, a po drugie pomagają wprowadzić do domu porządek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *