Laktator – Czy jest się czego obawiać?
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Laktator – Czy jest się czego obawiać?

Jeśli wracasz do pracy lub po prostu masz dziecko, które trzeba karmić wiele razy w ciągu dnia, być może będziesz musiała użyć laktatora. Dobra wiadomość jest taka, że urządzenia te są znacznie bardziej przyjazne dla użytkownika niż kiedyś.

Czym jest laktator?

Laktator to w zasadzie urządzenie do odciągania mleka, które pozwala na usunięcie mleka z piersi, aby dziecko mogło się nim później karmić. Jest to niezbędne narzędzie dla pracujących matek, które muszą zostawić swoje dzieci z opiekunem, podczas gdy same wychodzą do pracy każdego dnia.

Jakie są jego rodzaje?

Istnieje kilka różnych rodzajów laktatorów dostępnych do kupienia, w tym laktatory elektryczne i ręczne. Oto jak działa każdy z nich:

  • Laktatory elektryczne są zasilane energią elektryczną, co oznacza, że nie musisz sama wykonywać żadnej czynności związanej z odciąganiem pokarmu. Większość modeli elektrycznych jest wyposażona w akumulatory, które należy naładować przed użyciem, a następnie po każdym użyciu podłączyć do gniazdka elektrycznego. To czyni je niezwykle wygodnymi dla osób, które często podróżują lub mieszkają daleko od domu w ciągu dnia, ponieważ można ich używać wszędzie – nawet w samolotach!
  • Pompy ręczne wymagają pracy ręcznej, aby uzyskać wyniki, ale są znacznie tańsze niż elektryczne, ponieważ nie wymagają baterii ani ładowania. Pompy ręczne są również łatwiejsze w użyciu, ponieważ nie trzeba ich podłączać do prądu ani czekać na naładowanie baterii. Dzięki temu są idealne dla osób, które nie chcą wydawać dużo pieniędzy na coś, czego będą używać tylko od czasu do czasu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Doradca podatkowy — kiedy warto skorzystać z jego usług?
Doradca podatkowy — kiedy warto skorzystać z jego usług?
Usługi doradców podatkowych cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W dużej mierze ma to związek z dość skomplikowanymi przepisami. […]
Jak zrelaksować się po ciężkim dniu?
Jak zrelaksować się po ciężkim dniu?
Jeśli właśnie opadasz z sił i nie wiesz co zrobić, żeby jak najszybciej odprężyć się i zregenerować, ten artykuł jest […]
Jakie nowoczesne rozwiązania mogą się przydać w pracy lekarzy?
Jakie nowoczesne rozwiązania mogą się przydać w pracy lekarzy?
Medycyna w ciągu ostatnich latach znacznie się rozwinęła, podobnie jak inne dziedziny. Ze względu na to praca lekarza ma coraz […]
Ostatnie wpisy