Koperty bąbelkowe – jakie jest ich zastosowanie?

Koperty bąbelkowe służą do wysyłania pocztą przedmiotów, które wymagają dodatkowej ochrony. Mogą być stosowane do dużych i małych listów oraz niewielkich paczek. Koperty bąbelkowe pomagają zapewnić, że dokumenty nie zostaną uszkodzone w wyniku szorstkiego obchodzenia się z nimi, wstrząsów i kurzu podczas transportu.

Zapewniają bezpieczeństwo

Poduszki powietrzne w kopercie bąbelkowej zapewniają bezpieczeństwo delikatnym przedmiotom i zapobiegają ich przemieszczaniu się wewnątrz koperty. Koperty bąbelkowe są często stosowane przy wysyłaniu delikatnych dokumentów, takich jak nagrody czy certyfikaty. Koperta bąbelkowa zabezpieczy dokument przed uszkodzeniem w transporcie i sprawi, że bezpiecznie dotrze on do miejsca przeznaczenia. Koperty bąbelkowe są również używane do wysyłania zdjęć i innych delikatnych przedmiotów.

Koperta bąbelkowa wykonana jest z cienkiego papieru, w którym znajdują się maleńkie bąbelki powietrza. Istnieją dwa rodzaje kopert bąbelkowych: samozaklejające i z podkładem samoprzylepnym. Ten drugi typ jest używany do wysyłania małych przedmiotów (takich jak biżuteria czy monety), ponieważ nie wymaga dodatkowego znaczka do zaklejenia koperty. Koperta bąbelkowa to folia polietylenowa z pęcherzykami powietrza umieszczona pomiędzy dwoma kawałkami materiału. Poduszki powietrzne wewnątrz koperty chronią wysyłane przedmioty przed uszkodzeniem podczas transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 2 =