Coraz więcej osób zmaga się z alergiami i chorobami układu oddechowego. Częstym alergenem jest kurz, a konkretnie odchody roztoczy. Dlatego dużą ulgą dla alergików jest takie zorganizowanie otoczenia by minimalizować ilość kurzu w otoczeniu.
Alergicy bardzo często usuwają w swoim otoczeniu te zbędne elementy tekstylne, które gromadzą kurz. Dlatego w domu alergików często nie ma dywanów, narzut, zasłon, firan, kocyków, poduszek ozdobnych. W ten sposób o wiele łatwiej zapanować nad kurzem. Puste podłogi i blaty umożliwiają częste mycie na mokro i ułatwiają sprzątanie. Jednak nie ze wszystkich rzeczy da się pozbyć, a przykładem na to jest łóżko. Łóżko jest miejscem gdzie gromadzi się nasz martwy naskórek co jest pożywką dla roztoczy, a ciepło i wilgoć dodatkowo sprzyjają ich rozwojowi.
Część alergików ma uczulenie nie tylko na kurz, ale i na pierze, albo na wełnę. Dlatego tradycyjna pościel utrudnia im zdrowy, normalny sen. Na szczęście istnieje zdrowa alternatywa to pościele i kołdry antyalergiczne. Wypełnienia kołder i poduszek antyalergicznych są zazwyczaj wypełnione sztucznym wkładem, który posiada właściwości antybakteryjne. Pozwalają one hamować rozmnażanie się bakterii i roztoczy. Dodatkowo mają dobrą cyrkulację powietrza co pozwala pościeli oddychać. Ponadto niektóre pościele dla alergików można prać nawet w 90 stopniach co pozwala na ich dezynfekcję! Działanie pościeli antyalergicznej można wzmocnić poprzez zakup materaca o właściwościach antyalergicznych. W ten sposób każdy alergik może zapewnić sobie zdrowy, spokojny sen, bez kichania, kataru, łzawienia z oczu i duszności.
Artykuł napisany we współpracy z producentem pościeli. Sprawdź przykładową ofertę tutaj: pościel satynowa Andropol.