Jakie są rodzaje kostki brukowej?

Istnieje kilka rodzajów kostki brukowej, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: są twarde i trwałe.

Kostkę brukową wykonuje się z betonu, granitu i innych materiałów. Najpopularniejszym typem jest beton, który stanowi około 90 procent wszystkich sprzedanych kostek brukowych.

Różne rodzaje kostki brukowej, które można kupić, różnią się ceną i wyglądem. 

Betonowa kostka brukowa 

Są to najczęstsze rodzaje kostki brukowej stosowane obecnie. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, i mogą być instalowane na każdym rodzaju powierzchni. Betonowe kostki brukowe są ciężkie, ale są też łatwe do zainstalowania samemu, jeśli masz jakieś doświadczenie z narzędziami. To nie jest najlepszy wybór dla obszarów, gdzie jest dużo ruchu pieszego, ponieważ materiał nie jest tak trwały, jak niektóre inne opcje. Nie są one również zbyt atrakcyjne w porównaniu z innymi rodzajami kostki brukowej, takimi jak granit czy łupek.

Granitowa kostka brukowa 

Granit jest bardziej wytrzymały niż betonowa kostka brukowa, ponieważ jest wykonany z naturalnego kamienia, a nie z cementu. Granitowa kostka brukowa ma również piękny wygląd, który sprawia, że wygląda na znacznie droższą niż jest w rzeczywistości; jednak jest ona zazwyczaj droższa od betonowej.

Jeżeli szukasz specjalisty od tego materiału, to brukarstwo Poznań, jest miastem, w którym bez problemu ich znajdziesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 11 =