Jaki jest koszt postawienia hali namiotowej?

W ostatnich latach wzrosła popularność hal namiotowych, czyli mobilnych konstrukcji opartych na metalowych lub aluminiowych profilach. Są one znakomitą wręcz alternatywą dla tradycyjnych budynków murowanych oraz przytwierdzonych na stałe do podłoża hal stalowych. Można je z powodzeniem wykorzystać jako obiekty handlowe, produkcyjne, garażowe i magazynowe, a także w celu organizacji wesel, bankietów czy targów branżowych. Hale namiotowe zróżnicowane pod względem rozmiaru i funkcjonalności znajdziemy np. w ofercie tej firmy: https://www.hale-wynajem.pl/hale-weselne.html.

Rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też opłacalne

Konstrukcje namiotowe dzielą się przede wszystkim na hale eventowe, magazynowe i produkcyjne. Ich podstawowych wyróżnikiem jest lekka konstrukcja i brak konieczności tworzenia fundamentów. Jest to ogromna zaleta, ponieważ dzięki temu koszty inwestycyjne są znacznie niższe – nawet dwukrotnie niż w przypadku budynków murowanych. Większość modeli dostępnych na rynku posiada solidny szkielet, pokryty materiałem odpornym na działanie niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak porywisty wiatr, deszcz i śnieg.

Budowa takiego obiektu trwa zazwyczaj od 2 do 3 tygodni, a jej koszt jest uzależniony od kilku istotnych czynników. Zaliczamy do nich m.in. wielkość, zastosowane materiały, funkcjonalność, rodzaj dachu, miejsce montażu i dodatkowe wyposażenie. Jeśli chodzi o precyzyjne wyliczenia, to za postawienie hali sezonowej zapłacimy od 2500 zł do nawet 25 000 zł. Tutaj największe znaczenie ma oczywiście powierzchnia obiektu. Z kolei w przypadku hali całorocznej (znacznie bardziej stabilnej) musimy się liczyć z wydatkiem na poziomie 10 000 zł – 290 000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *