Jak należy postępować w przypadku zakończenia małżeństw?

Jestem prawnikiem specjalizującym się w rozwodach od 30 lat i muszę ci powiedzieć, że nie ma jednego właściwego sposobu na przeprowadzenie rozwodu.

To, co ma sens dla jednej pary, może być całkowicie błędne dla innej. A jeśli jesteś w takiej sytuacji jak ja – z dziećmi i w ogóle – sytuacja może być jeszcze bardziej skomplikowana.

Widziałem ludzi, którzy są mądrzy i rozsądni, ale nie radzą sobie z rozwodem. Widziałem też ludzi, którzy nie są tak inteligentni i rozsądni, ale radzą sobie doskonale.

Oto więc kilka wskazówek, jak poradzić sobie z własnym rozwodem:

Nie atakujcie siebie nawzajem osobiście podczas procesu

Tu nie chodzi o to, kto co zrobił źle i kto powinien za to zapłacić. Chodzi o podział aktywów i pasywów, ustalenie zasad opieki nad dziećmi itp. Jeśli masz zamiar walczyć ze sobą, zrób to po podpisaniu dokumentów.

Wynajmij dobrego adwokata

Dobry adwokat może pomóc Ci poruszać się po zawiłościach rozwodu i upewnić się, że Twoje prawa są chronione. Ważne jest również, aby znaleźć adwokata, który ma doświadczenie w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, ponieważ pomoże to zapewnić Ci sprawiedliwe rozstrzygnięcie w sprawie jaką jest Twój rozwód Warszawa to miasto, które na swoim terenie posiada wiele doświadczonych kancelarii prawnych w tym zakresie.

Nie ukrywajcie majątku przed sobą nawzajem ani przed swoimi prawnikami

Nie ma powodu, aby kłamać o rzeczach, które i tak nie mają większego znaczenia – jak np. kto płaci rachunek za kablówkę lub gdzie trzymasz pastę do zębów – ale jeśli w grę wchodzą duże pieniądze, bądźcie szczerzy od pierwszego dnia, aby później nie było żadnych niespodzianek.

Nie obgaduj byłego małżonka przed dziećmi

Jest to szczególnie ważne, jeśli masz małe dzieci, na które rozwód będzie miał wpływ. Mogą one wiedzieć, że ich rodzice nie są już razem, ale nie muszą słyszeć wszystkich szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − osiemnaście =