Jak nadać dużą paczkę do rodziny?

Nadawanie paczek do rodziny dotyczy w szczególności osób, które dzieli duża odległość. Obecnie popularne są przesyłki na Ukrainę, do USA, czy do państw skandynawskich. Często przesyłki te mają duże gabaryty i wymagają specjalnego traktowania przez firmy kurierskie. Warto sprawdzić, jak nadać i zabezpieczyć duże paczki, by bez problemów dotarły do adresata.

Jak zapakować przesyłkę?

Przesyłki o dużych rozmiarach i wadze należą do paczek niestandardowych. Jeśli suma boków paczki przekracza 250-300 centymetrów, przesyłka posiada wystające elementy czy minimum 30-50 kilogramów wagi, wymaga specjalnego traktowania.

W celu wysyłki takiej paczki warto zapoznać się z ofertą i wymogami odnośnie pakowania – https://espedycja.com/. Paczki powinny być zapakowane w karton lub – jeśli gabaryty na to nie pozwalają – przesyłkę owija się szczelnie folią. Wierzchnia warstwa chroni przed uszkodzeniami. We wnętrzu paczki można stosować wypełniacze w pustych przestrzeniach, które dodatkowo amortyzują wstrząsy. Jeżeli przewożona przesyłka może ulec uszkodzeniu, należy nakleić na opakowaniu specjalną etykietę mówiącą o konieczności delikatnego obchodzenia się z paczką.

Doręczanie paczek

Wiele osób rezygnuje z usług tradycyjnej poczty, która bardzo wydłuża czas dostarczania zagranicznych przesyłek. Firmy kurierskie coraz częściej oferują szybkie przesyłki międzynarodowe, które transportowane są drogą powietrzną. Znacznie skraca to czas dostarczenia do adresata. Przesyłki o dużych gabarytach można wysyłać na specjalnych paletach, dzięki czemu wiele firm kurierskich akceptuje paczki o wadze nawet do 1000 kilogramów! Koszty są różne i wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od gabarytów, czasu oraz formy transportu. Warto skorzystać z wyceny na stronie przewoźnika, by poznać wstępne koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *