Jak ćwiczyć, by chudnąć?

W sytuacji, kiedy zapada decyzja o rozpoczęciu treningów, zazwyczaj zainteresowana osoba ma określone cele, które chce osiągnąć. Najczęściej jest to zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Błędem jest rozpoczynanie drastycznych głodówek i przeciążanie organizmu intensywnymi ćwiczeniami. Takie zachowanie może prowadzić do kontuzji oraz poważnych chorób czy zaburzeń. By uniknąć powrotu do pierwotnej wagi, czyli klasycznego jojo, konieczne jest skrupulatne ułożenie planu obejmującego dietę i skuteczne ćwiczenia. Co można zrobić, by zmaksymalizować rezultaty?

Cierpliwość i systematyczność kluczem do sukcesu

Ludzki organizm bardzo szybko przyzwyczaja się do rutyny, wystarczy dać mu szansę. Jest w tym wiele plusów oraz minusów. Zdecydowanym pozytywem jest błyskawiczne dostosowanie się do nowego trybu życia. Minusem może być konieczność modyfikacji planów treningowych w celu uzyskiwania ciągłych efektów. Ćwiczenia, które powodują spalanie tłuszczu to zarówno cardio, jak i trening siłowy w odpowiednim podziale. Nie należy przesadzać z intensywnością.

Proces chudnięcia to raczej maraton, a nie sprint. Istotne jest pamiętanie o odpoczynku i regeneracji mięśni. Zasadniczą składową powodzenia każdego treningu jest odpowiednia dieta i zbilansowane posiłki. Dużym wsparciem w podejmowaniu decyzji może być przelicznik kalorii. Takie narzędzie w szybki sposób podpowie, ile kalorii mają poszczególne produkty. Pozwoli to na komponowanie zdrowych dań oraz wyszukiwanie mniej kalorycznych zamienników ulubionych artykułów.

Tekst przygotowany we współpracy z MIND YOUR BODY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 19 =