Gdzie sprawdzą się firanki na metry?

Firany potrafią nadać charakteru nie tylko wybranym pomieszczeniom, ale przez to także całemu mieszkaniu czy domowi. W sklepach znajdziemy różne gotowe warianty, ale można też dokonać zakupu na metry – kiedy sprawdzi się takie rozwiązanie?

Nietypowe rozmiary okien

Jeżeli w naszym domu posiadamy wiele okien o nieregularnych i nietypowych wymiarach, to optymalnym wyborem będą firanki na metry. Te gotowe tworzone są przeważnie z myślą o najbardziej popularnych rozmiarach i modelach okien, zatem nie będą przy nich wyglądały zbyt dobrze. Tymczasem kupując na metry można wybrać dowolną szerokość.

Idealne dopasowanie

Wiele osób pragnie, by firany były idealnie dopasowane do okien, uwzględniając to jak się układają i marszczą. Produkty kupowane od razu do zawieszenia podawane są z reguły w pełnych szerokościach, lecz nie uwzględniają tych czynników, przez co w praktyce mogą okazać się nie do końca spasowane i po prostu nie będą odpowiadały nam wizualnie. Można asekuracyjnie wybrać takie kilka centymetrów szersze, lecz wciąż nie będziemy mieli pewności jak będzie to wyglądało w rzeczywistości. Decydując w pełni o szerokości kupowanych firan, możemy dobrać je perfekcyjnie pod kątem efektu, który chcemy uzyskać. Doskonale sprawdzają się także, gdy mamy do czynienia z dużymi przestrzeniami, a co za tym idzie wielkimi oknami tradycyjnymi oraz balkonowymi. W takim przypadku zdecydowanie łatwiej będzie wybrać firany na miarę na https://tendina.pl/, aniżeli szukać odpowiedniego rozmiaru w sklepach, bowiem wybór w tych kategoriach może nie być wtedy zbyt okazały.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *