Gadżety przydatne w inteligentnym domu

Inteligentny dom, który jest coraz bardziej popularny i pożądany przez wielu, to system połączonych urządzeń elektronicznych. Ich wspólną cechą jest możliwość podłączenia do wi–fi i sterowania nimi przez wszystkich domowników, zazwyczaj przy pomocy smartfonów, nawet jeśli znajdują się oni poza domem. Ilość i rodzaj elementów zależy tylko od użytkowników, systemy mogą być mocno rozbudowane i spełniać wiele funkcji.

Urządzenia zwiększające bezpieczeństwo

Podczas nieobecności domowników, bezpieczeństwo domu pomogą zachować kamery, które poprzez podłączenie do sieci mogą udostępnić podgląd całego domu, a także jego otoczenia. Bywają też pomocne w kontroli rodzicielskiej, podczas gdy dzieci są same w mieszkaniu, dorośli maja możliwość dyskretnego oglądu ich zachowania. Duży wybór takich gadżetów, wraz z ich specjalistycznym opisem można znaleźć na przykład na stronie sklepu: https://campur.pl/. O spokój i dobre samopoczucie użytkowników zadbają różnego rodzaju czujniki, na przykład ulatniający się gaz może uruchomić alarm na telefonie, podobnie zadziała czujnik dymu czy dwutlenku węgla.

Urządzenia ułatwiające codzienne czynności

Poza dbałością o bezpieczeństwo system inteligentnego domu pozwala na sterowanie różnego rodzaju urządzeniami. Na przykład oświetleniem, jego natężeniem, mocą, a nawet kolorem, dzieje się tak dzięki zastosowaniu żarówek autonomicznych, połączonych z mobilną aplikacją. Podobnie działają regulatory ogrzewania, pozwalające na kontrolowanie temperatury w każdym pomieszczeniu. Specjalne gniazdka, umożliwiają zdalne odłączenie w nich prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + piętnaście =