Co obejmuje przemysł metalowy?

Przemysł metalowy kojarzy nam się zapewne głównie z wielkimi fabrykami, gdzie z rud wydobywa się czyste pierwiastki chemiczne. Mają one później utworzyć materiały takie jak miedź, aluminium, żelazo, czy też najbardziej rozpowszechnioną stal. Okazuje się jednak, że wśród zadań tej gałęzi przemysłu znajdziemy także wiele innych usług. Sprawdzamy jakie są najbardziej popularne.

Budowa mostów

W nowoczesnych konstrukcjach tego nie widać, ale tak naprawdę cała struktura nośna mostu oparta jest na zwartej, stalowej konstrukcji. Jest ona zatopiona w betonie, dawniej pozostawiało się całość lub część widoczną na zewnątrz. Spawanie konstrukcji stalowych jest właśnie jednym z tych zadań, które wykonuje przemysł metalowy. Dzięki niemu możemy swobodnie przejeżdżać nad rzekami, ale nie tylko. Strukturę bardzo podobną do mostu mają również estakady drogowe i kolejowe, których znajdziemy setki jeśli nie tysiące w różnych miastach i zakątkach kraju.

Hale przemysłowe

Zapewne część z nas była kiedyś w hali, gdzie prowadzi się produkcję, magazynuje towary, bądź która stanowi zwyczajny sklep wielkopowierzchniowy. Takie konstrukcje również są zbudowane z elementów metalowych, które następnie należy połączyć w całość poprzez spawanie. Jeśli chodzi o solidne konstrukcje stalowe Kraków oferuje między innymi budowę takich obiektów zupełnie od zera. To dlatego w mieście oraz w jego okolicach jak gdyby po deszczu wyrastają coraz to nowe magazyny czy obiekty użytkowe, wykorzystywane przez przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *