Jakie złącza powinien posiadać współczesny laptop biznesowy?

Nowoczesne laptopy biznesowe posiadają szereg złączy. Złącza to fizyczne interfejsy, które umożliwiają podłączenie komputera do innych urządzeń i akcesoriów.

Złącze USB Typ-C

Jest to odwracalne złącze, które można podłączyć z każdej strony. Zastępuje ono wszystkie inne złącza w laptopie i pozwala na zwiększenie prędkości transferu danych i ładowania między urządzeniami.

Port Thunderbolt 3

Najnowsza wersja tego złącza ma przepustowość 40 Gb/s, co jest więcej niż wystarczające dla zewnętrznych kart graficznych i szybkich dysków półprzewodnikowych.

Port HDMI

Ten standard wyjścia wideo jest przystępny, szeroko dostępny i łatwy w użyciu. Dla większości ludzi jest wystarczająco dobry do codziennych zadań, takich jak oglądanie filmów lub granie w gry, ale jeśli chcesz obsługiwać 4K lub planujesz grać, możesz potrzebować dedykowanej karty graficznej.

Port Ethernet

Możesz uzyskać przewodowe połączenia internetowe w większości miejsc w dzisiejszych czasach, ale nadal są one przydatne podczas podróży po hotelach lub gdy nie ma żadnego Wi-Fi w pobliżu, takich jak lotniska lub kawiarnie. Jeśli nie potrzebujesz jednego, to zawsze można podłączyć laptopa do kabla Ethernet za pomocą adaptera w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − cztery =