Z powodzeniem stosowana u osób cierpiących na zwyrodnieniowe zapalenie stawów, ale też urazy kolan, bioder, chrząstek, mięśni oraz ścięgien. Z tego też powodu chętnie korzystają z niej sportowcy. Udowodniono także jej skuteczność w leczeniu korzeniowego bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Decydując się na tę metodę, warto dowiedzieć się o niej nieco więcej.
Preparat wykorzystywany do leczenia wykonuje się z krwi pacjenta. Dlatego też cała procedura rozpoczyna się od pobrania próbki od chorego. W krwi znajdują się specjalne białka nazywane przeciwzapalnymi. Nie ma ich wystarczająco dużo, aby przeprowadzić terapię, dlatego trzeba je namnożyć w cieplarce w specjalnej probówce. Kolejny etap to odwirowanie. W uzyskanej surowicy znajdują się wspomniane białka, które następnie wstrzykuje się pacjentowi w miejsce poddawane leczeniu. O ilości i częstotliwości zabiegów decyduje lekarz.
Terapii Orthokine nie sposób przecenić. Przede wszystkim to prosty zabieg, który nie wymaga ani narkozy, ani innych skomplikowanych procedur medycznych. Dzięki temu, że wstrzykiwane białka pozyskane są od pacjenta, preparat leczniczy jest bardzo dobrze tolerowany przez jego organizm. Badania pokazują też, że w wyniku procedury nie dochodzi do zakażeń, jest więc to terapia w pełni bezpieczna. Co ważniejsze, pacjenci czują wyraźne zmniejszenie bólu i zwiększenie ruchomości w obrębie stawów, które zostały poddane leczeniu. Zmienione chorobowo miejsce zaczyna się regenerować.
Ta metoda stosowana jest w licznych placówkach na całym świecie. W Polsce można ją wykonać w licencjonowanych ośrodkach. To daje gwarancję, że cały zabieg zostanie przeprowadzony zgodnie z zasadami.