Regały paletowe – przeznaczenie i zastosowanie
Rynek i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regały paletowe – przeznaczenie i zastosowanie

Regały magazynowe tworzą bardzo rozbudowaną kategorię, w której znajdziesz produkty o różnym zastosowaniu i przeznaczeniu. Wśród nich znajdują się regały paletowe, dedykowane do składowania produktów i towarów paletowanych. Poniżej przybliżamy ich charakterystykę oraz podpowiadamy kiedy i dlaczego warto je stosować. 

Regały paletowe – proste składowanie towarów 

Po regały paletowe sięgają przede wszystkim osoby zarządzające magazynem o dużej powierzchni. Wszędzie tam, gdzie liczy się szybki i łatwy dostęp do dużej ilości przechowywanych towarów, można stosować regały paletowe. Są także pomocne w trakcie przeprowadzania kontroli stanu w magazynie. 

Zaletą regałów paletowych jest ich prosta i stabilna konstrukcja, która wytrzyma nawet wyjątkowo duże obciążenie. Są także wrażliwe na częste korzystanie, dlatego nadają się do magazynów o wysokim poziomie rotacji. 

Rodzaje regałów paletowych 

Polecamy wybierać regały paletowe – dodas.pl, wśród których znajduje się ich kilka typów. Znajdziesz między innymi regały paletowe rzędowe, o uniwersalnym przeznaczeniu i zastosowaniu. Regały paletowe przepływowe świetnie sprawdzają się w magazynach przechowujących towary w krótkim terminie (zgodnie z zasadą FIFO).

Regały przesuwne to rozwiązanie dedykowane do magazynów,  w których liczy się optymalne zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Pozwalają zniwelować niewykorzystaną przestrzeń pomiędzy kolejnymi regałami. 

Popularnym wyborem są także regały wjezdne, w których konstrukcji wykorzystano specjalne systemy szyn. Pozwalają na swobodne wprowadzenie palety na półkę oraz na redukcję ilości wykorzystanej przestrzeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak potwierdzić autentyczność kupowanych antyków?
Jak potwierdzić autentyczność kupowanych antyków?
Antyki to wyjątkowe meble oraz inne przedmioty, które posiadają niepowtarzalną historię oraz charakter. Są one nie tylko niezwykłą dekoracją wnętrza, […]
Nowoczesne umywalki nablatowe – czym się charakteryzują?
Nowoczesne umywalki nablatowe – czym się charakteryzują?
Nowoczesna umywalka jest obiektem projektowym, który został stworzony w celu ułatwienia życia ludzi i zwiększenia komfortu. Pierwszą rzeczą, jaką należy […]
Jak wybrać dobrej jakości odzież firmową?
Jak wybrać dobrej jakości odzież firmową?
Firmy starają się wprowadzać do kampanii reklamowych takie projekty, które będą przyciągały uwagę klientów. Dużą popularność w wielu branżach zyskały […]
Ostatnie wpisy