Regały paletowe – przeznaczenie i zastosowanie
Rynek i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regały paletowe – przeznaczenie i zastosowanie

Regały magazynowe tworzą bardzo rozbudowaną kategorię, w której znajdziesz produkty o różnym zastosowaniu i przeznaczeniu. Wśród nich znajdują się regały paletowe, dedykowane do składowania produktów i towarów paletowanych. Poniżej przybliżamy ich charakterystykę oraz podpowiadamy kiedy i dlaczego warto je stosować. 

Regały paletowe – proste składowanie towarów 

Po regały paletowe sięgają przede wszystkim osoby zarządzające magazynem o dużej powierzchni. Wszędzie tam, gdzie liczy się szybki i łatwy dostęp do dużej ilości przechowywanych towarów, można stosować regały paletowe. Są także pomocne w trakcie przeprowadzania kontroli stanu w magazynie. 

Zaletą regałów paletowych jest ich prosta i stabilna konstrukcja, która wytrzyma nawet wyjątkowo duże obciążenie. Są także wrażliwe na częste korzystanie, dlatego nadają się do magazynów o wysokim poziomie rotacji. 

Rodzaje regałów paletowych 

Polecamy wybierać regały paletowe – dodas.pl, wśród których znajduje się ich kilka typów. Znajdziesz między innymi regały paletowe rzędowe, o uniwersalnym przeznaczeniu i zastosowaniu. Regały paletowe przepływowe świetnie sprawdzają się w magazynach przechowujących towary w krótkim terminie (zgodnie z zasadą FIFO).

Regały przesuwne to rozwiązanie dedykowane do magazynów,  w których liczy się optymalne zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Pozwalają zniwelować niewykorzystaną przestrzeń pomiędzy kolejnymi regałami. 

Popularnym wyborem są także regały wjezdne, w których konstrukcji wykorzystano specjalne systemy szyn. Pozwalają na swobodne wprowadzenie palety na półkę oraz na redukcję ilości wykorzystanej przestrzeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kroplówka na kaca. Jak działa i czy warto stosować po spożyciu alkoholu ?
Kroplówka na kaca. Jak działa i czy warto stosować po spożyciu alkoholu ?
Po zakrapianej imprezie bardzo prawdopodobne jest skończenie z kacem. Szybkie odtrucie po alkoholu jest jednym z najlepszych zjawisk jakie może […]
Jak dbać o rozwój artystyczny dziecka od najmłodszych lat?
Jak dbać o rozwój artystyczny dziecka od najmłodszych lat?
Dzieci to urodzeni artyści, którzy nawet ze zwykłego kawałka papieru potrafią wyczarować prawdziwe cuda. Ich wyobraźnia jest nieskończona, dlatego tak […]
Salon z jadalnią – jak urządzić?
Salon z jadalnią – jak urządzić?
Urządzenie mieszkania nie jest łatwą sztuką. Zwłaszcza, gdy ma mały metraż i trzeba w jednym pomieszczeniu wydzielić przestrzeń do kilku […]
Ostatnie wpisy