Ratowanie małżeństwa – czy warto i jak to zrobić?

Wiele par na pewnym etapie małżeństwa spotyka się z trudnościami różnej natury. Mogą one być spowodowane różnicą zdań w kwestii wychowania dziecka, trudnościami w kontaktach z teściami i wieloma innymi czynnikami. Nawet błahe problemy mogą przerodzić się w poważny konflikt i doprowadzić do rozpadu związku, stąd też warto zareagować jak najwcześniej.

Czy warto ratować małżeństwo?

Niektórzy uważają, że terapie małżeńskie to zwykłe oszustwo i mają one szanse powodzenia jedynie w nielicznych przypadkach. Należy jednak pamiętać, że kluczowe przy takiej terapii jest to, aby obie strony były świadome problemu i aktywnie dążyły do jego rozwiązania. Jeśli jedno z małżonków bagatelizuje konflikt, przywrócenie równowagi w związku jest praktycznie niemożliwe. Przed udaniem się do terapeuty warto więc omówić pewne kwestie prywatnie, zamiast na siłę ciągnąć partnera lub partnerkę do specjalisty, do którego dane kontaktowe można znaleźć np. na https://www.centrum-ja.com.pl/. W znacznej większości takich przypadków terapia pozostaje bezowocna i wręcz może prowadzić do powstawania nowych spięć.

Terapia małżeńska – jak to działa?

Terapie małżeńskie, jak sama nazwa wskazuje, są prowadzone pod okiem doświadczonego terapeuty. Zazwyczaj podstawowym celem terapii jest uświadomienie pary o istnieniu i możliwych przyczynach problemu, a także omówienie sposobów na jego rozwiązanie. Przez cały okres jej trwania małżonkowie mogą również lepiej się poznać, co zazwyczaj prowadzi do pogłębienia relacji między nimi. Największą popularnością cieszy się terapia dla par w Warszawie lub innym dużym mieście, jako że wybór specjalistów jest tam największy, a ludzie, zwłaszcza młodzi, są bardziej świadomi możliwości, jakie zapewnia współczesna psychologia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *