Przydomowy kort tenisowy – na jaką nawierzchnię się zdecydować?

Bez wątpienia tenis ziemny jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych dyscyplin sportowych. Nic więc dziwnego, że przyciąga on wielu zwolenników. Na szczęście by dobrze spędzić czas, grając w tenisa, nie trzeba być profesjonalistą. Nawet traktowany amatorsko, sport ten to świetny trening i sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Sport dla każdego

Gra w tenisa angażuje wszystkie grupy mięśniowe, w związku z czym jest świetnym sposobem na spalenie kalorii i poprawę kondycji fizycznej. Nie należy jednak zapominać o tym, że może być dyscypliną wymagającą. Dlatego na początek warto zasięgnąć kilku rad profesjonalnego trenera. Dzięki temu można mieć pewność, że samodzielne treningi będą nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne.

Jaki kort wybrać?

Amatorzy gry z pewnością ucieszą się na myśl, że budowa kortów tenisowych nie wiąże się ze skomplikowanymi procedurami. Wystarczy odpowiednia ilość miejsca, by móc cieszyć się własnym, przydomowym kortem. Najczęściej spotykaną nawierzchnią jest ta wykonana z mączki ceglanej. Dzięki temu powierzchnia jest trwała i elastyczna, co przyczynia się do zachowania zdrowych stawów. Alternatywą są korty pokryte sztuczną trawą. Sposób wykonania sprawia, że można cieszyć się grą bez względu na pogodę. Popularne wśród przydomowych kortów są też nawierzchnie z akrylu i sztucznej mączki, która wyróżnia się niezwykłą funkcjonalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 6 =