Modelowanie włosów – kilka praktycznych porad

Samodzielne modelowanie i stylizowanie włosów bardzo wielu osobom nastręcza mnóstwo problemów – szczególnie jeśli kosmyki są długie lub kręcone. Podstawowym warunkiem skutkującym łatwiejszym układaniem fryzury jest oczywiście jej prawidłowa pielęgnacja. Powinna ona opierać się na stosowaniu produktów kosmetycznych i narzędzi idealnie dostosowanych do rodzaju włosów oraz ich kondycji. W niniejszym artykule zostaną przedstawione najbardziej użyteczne wskazówki dotyczące modelowania. 

Dobrej jakości odżywka to pierwszy krok do sukcesu

Bezproblemowe modelowanie włosów zależy w dużej mierze od ich właściwej pielęgnacji. Zaleca się przede wszystkim regularne mycie głowy łagodnym szamponem bogatym w odżywcze proteiny i wyciągi roślinne. Dodatkowo po jej przesuszeniu warto co jakiś czas nałożyć odżywkę witaminową o działaniu nawilżającym oraz regenerującym. Doskonale sprawdzi się wersja ziołowa bez dodatku szkodliwych parabenów, silikonów czy mocnych detergentów. Pamiętajmy o tym, że stosowanie odżywki skutkuje wzrostem elastyczności pasm, a tym samym ich lepszą podatnością na układanie i rozczesywanie.

Poza tym, wartościowym produktem kosmetycznym jest mgiełka w sprayu z substancjami nabłyszczającymi, która dodaje włosom atrakcyjnego blasku. Jeśli natomiast chcemy uzyskać optymalną objętość fryzury, to powinniśmy sięgnąć po lekki lakier, okrągłą szczotkę i suszarkę emitującą chłodne powietrze. Oto pozostałe istotne zasady: powstrzymanie się od suszenia głowy ręcznikiem (uszkadza pasma), używanie kosmetyków stylizujących o lekkiej formule (pasty i kremy zamiast żeli) i wykorzystywanie grzebieni z naturalnego drewna. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *