Komin – jak go wykonać i co jest potrzebne do jego budowy

Budowa komina to zadanie dla specjalisty z wieloletnim doświadczeniem. Fachowiec doskonale wie, jakie narzędzia i akcesoria przydadzą się podczas pracy. Jak wykonywane jest komin? Co jest potrzebne do takiej budowy? O czym warto wiedzieć?

Budowa komina

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych opcji. Na uwagę zasługuje komin z blachy, z pustaków ceramicznych, betonowych, ze stali, czy z keramzytobetonowych pustaków. Zbudowanie takiego systemowego komina jest znacznie łatwiejsze, niż wymurowanie go z cegieł. Gotowy system zajmuje także mniej miejsca. Obecnie często stosowane są prefabrykowane kominy, jakie znajdują zastosowanie w jednorodzinnych domach. Na ogół projektowane są kominy systemowe z kształtek kominowych, jakie są przeznaczone do kotłów na stałe paliwo. 

Stalowe kominy z kolei chętnie są wykorzystywane w modernizowanych budynkach. Nie potrzebują one fundamentu. Na rynku znajdziemy także kominy ceramiczno-stalowe, w których obudowa jest stalowa, a przewód wewnętrzny jest ceramiczny. Ten komin jest łatwy w montażu, lekki i nie wymaga fundamentu. Możemy go postawić nawet tam, gdzie nie mamy do czynienia ze stopą fundamentową. Wszechstronny asortyment znajdziemy w odpowiednich sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =