Jak skonstruowane są wózki widłowe?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak skonstruowane są wózki widłowe?

Wózki widłowe służą do przemieszczania materiałów i są nieodłącznym elementem wielu branż. Składają się z platformy, masztu i zębów, które podnoszą i przenoszą ładunek. Wózki widłowe mogą być napędzane energią elektryczną lub silnikami Diesla.

Wózek widłowy składa się z czterech głównych części:

Kabina

Znajduje się ona z przodu pojazdu, gdzie siedzi kierowca. Kabina jest zaprojektowana tak, aby zapewnić operatorowi bezpieczeństwo podczas pracy i posiada urządzenia bezpieczeństwa, takie jak pasy bezpieczeństwa, lusterka i regulacje siedzenia.

Silnik

Silnik zasila system podnoszenia w wózkach widłowych, które mogą być zasilane elektrycznie lub spalinowo. Elektryczne wózki widłowe wykorzystują pakiet akumulatorów do zasilania swoich silników; wózki widłowe z silnikiem wysokoprężnym wykorzystują silnik spalinowy.

Opony

Opony są jedynym środkiem kontaktu wózka widłowego z podłożem. Pomagają one w zapewnieniu trakcji i stabilności podczas przemieszczania ładunków. Opony do wózków widłowych są zazwyczaj wykonane z litej gumy lub połączenia gumy i stali. Są one zaprojektowane tak, aby były trwałe, zapewniały dobrą trakcję na wszystkich powierzchniach i miały doskonałe zdolności amortyzacji. Jeśli potrzebujesz nowych opon dla swojego wózka widłowego to warto odwiedzić stronę http://serwis-mjk.pl/opony-wozki-widlowe/.

System hydrauliczny

System ten wykorzystuje płyn pod ciśnieniem do podnoszenia i opuszczania wideł wózka widłowego, jak również do obsługi innych systemów w pojeździe, takich jak hamulce i układ kierowniczy. Płyn hydrauliczny zazwyczaj przepływa przez węże, które łączą ze sobą różne elementy, aby mogły one prawidłowo funkcjonować.

Rama

Rama wspiera wszystkie inne komponenty w pojeździe, zapewniając jednocześnie wsparcie strukturalne dla podnoszenia ładunków o wadze do 2 ton bezpiecznie na wysokości do 6 metrów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o powietrze w domu?
Jak dbać o powietrze w domu?
Z każdym rokiem coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość powietrza we własnym domu. Dotyczy to szczególnie alergików uczulonych na […]
Jakie zabawki mogą długo służyć dziecku?
Jakie zabawki mogą długo służyć dziecku?
Wybór zabawki dla dziecka może okazać się niemałym wyzwaniem, biorąc pod uwagę niezwykle szeroką gamę produktów oferowaną przez producentów, a […]
Czy każdy nadaje się na rodzica?
Czy każdy nadaje się na rodzica?
Wychowanie dziecka to mnóstwo pracy. Najbardziej oczywistym wyzwaniem jest zaangażowanie czasowe. Będziesz musiał spędzić wiele godzin na opiece nad dzieckiem, […]
Ostatnie wpisy