Jak skonstruowane są wózki widłowe?

Wózki widłowe służą do przemieszczania materiałów i są nieodłącznym elementem wielu branż. Składają się z platformy, masztu i zębów, które podnoszą i przenoszą ładunek. Wózki widłowe mogą być napędzane energią elektryczną lub silnikami Diesla.

Wózek widłowy składa się z czterech głównych części:

Kabina

Znajduje się ona z przodu pojazdu, gdzie siedzi kierowca. Kabina jest zaprojektowana tak, aby zapewnić operatorowi bezpieczeństwo podczas pracy i posiada urządzenia bezpieczeństwa, takie jak pasy bezpieczeństwa, lusterka i regulacje siedzenia.

Silnik

Silnik zasila system podnoszenia w wózkach widłowych, które mogą być zasilane elektrycznie lub spalinowo. Elektryczne wózki widłowe wykorzystują pakiet akumulatorów do zasilania swoich silników; wózki widłowe z silnikiem wysokoprężnym wykorzystują silnik spalinowy.

Opony

Opony są jedynym środkiem kontaktu wózka widłowego z podłożem. Pomagają one w zapewnieniu trakcji i stabilności podczas przemieszczania ładunków. Opony do wózków widłowych są zazwyczaj wykonane z litej gumy lub połączenia gumy i stali. Są one zaprojektowane tak, aby były trwałe, zapewniały dobrą trakcję na wszystkich powierzchniach i miały doskonałe zdolności amortyzacji. Jeśli potrzebujesz nowych opon dla swojego wózka widłowego to warto odwiedzić stronę http://serwis-mjk.pl/opony-wozki-widlowe/.

System hydrauliczny

System ten wykorzystuje płyn pod ciśnieniem do podnoszenia i opuszczania wideł wózka widłowego, jak również do obsługi innych systemów w pojeździe, takich jak hamulce i układ kierowniczy. Płyn hydrauliczny zazwyczaj przepływa przez węże, które łączą ze sobą różne elementy, aby mogły one prawidłowo funkcjonować.

Rama

Rama wspiera wszystkie inne komponenty w pojeździe, zapewniając jednocześnie wsparcie strukturalne dla podnoszenia ładunków o wadze do 2 ton bezpiecznie na wysokości do 6 metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =