Czym kierować się przy wyborze zespołu weselnego ?

Dobry wybór zespołu weselnego to często kluczowy element udanego wesela. To główny czynnik, który zachęca gości do zabawy, nawet ważniejszy niż jedzenie czy rozsadzenie przy stole. Jak dokonać racjonalnego wyboru weselnych muzykantów?

Cena jest ważna

Nie da się ukryć, że zawsze ważnym elementem jest cena. I jak zawsze, w przypadku jakościowych wyborów, nie powinniśmy wybierać tych najtańszych zespołów. Ciężko znaleźć doświadczonych profesjonalistów, znających swoją wartość, którzy zagrają za 300 złotych. Ceny na rynku wahają się zazwyczaj od 800 do 1200 złotych i przy całej organizacji wesela nie jest to raczej przerażający koszt.

„Co mamy zagrać?”

Kluczem jest także repertuar. W zależności od tego, w jakim stylu organizujemy wesele i kto będzie się na nim bawił, to powinna być grana inna muzyka. Dla jednych będą to hity lat 80-tych, inni świetnie pobawią się przy disco-polo, a jeszcze inni wolą ballady w stylu Celine Dion. To wszystko trzeba ustalić jeszcze przed podpisaniem umowy z danym zespołem weselnym.

Zespół weselny to jednak nie tylko sama oprawa muzyczna, ale także osoby odpowiedzialne za show, czyli chociażby oczepiny. To bardzo ważny element zabawy weselnej, który powinien być ściśle przepracowany z zespołem. Należy zwrócić uwagę, czy proponowane przez muzykantów zabawy nam odpowiadają i wczuć się w rolę gości – czy im na pewno też to się spodoba?

Wybór dobrego zespołu weselnego to nie jest prosta sprawa, ale jeśli Wam się to uda, to Wasze wesele będzie samograjem! Warto zapytać o rekomendację znajomych – może oni już byli na weselu, gdzie dzięki zespołowi bawili się świetnie? Możesz też zacząć poszukiwania sam. Pomocne będą wyszukiwarki internetowe, wystarczy, że wpiszesz przykładowe frazy: “zespół weselny Bydgoszcz “, “zespół weselny Gdańsk” itd. Jeśli nie znajdziesz satysfakcjonujących Ciebie ofert, zawsze możesz poszerzyć swoje poszukiwania o okolice, a nawet sąsiednie województwa interesującego nas miasta, np.:” zespoły weselne Toruń i okolice”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *