Jak odpowiednio prostować włosy?

Wiele kobiet każdego dnia prostuje swoje włosy. Nic w tym dziwnego. Niemal każda z nas marzy o idealnie gładkich włosach bez fal, a natura wymyśliła to sobie zupełnie inaczej. Całe szczęście, że wiodące firmy już dawno wprowadziły odpowiednie narzędzia, które pozwalają uzyskać pożądany efekt bez nadmiernego wysiłku.

Dostępność różnorodnych produktów do prostowania, które oferuje np. hurtownia fryzjerska Allefryz.pl nie powoduje, że zwiększyła się świadomość kobiet na temat procesu prostowania i właściwych technik. A przecież nie jest to wcale tak proste jak mogłoby się wydawać. Domowe prostowanie włosów powinno być przede wszystkim bezpieczne i nie powodować ich przesuszenia, później można mówić o efekcie. Jak zatem odpowiednio prostować włosy? Poniżej kilka podstawowych porad.

Zanim uzyskasz proste pasmo

Nim weźmiesz do ręki prostownicę, zadbaj o to, by twoje włosy nie spaliły się pod wpływem ciepła wydzielanego przez prostownicę. Warto oczywiście zainwestować w dobrej klasy sprzęt, który posiada stosowne zabezpieczenia (m.in. ceramiczną powłokę), ale równie ważną kwestią jest używanie kosmetyków termoochronnych (szamponów, odżywek, sprayów). Pokryte nim włosy będą zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury.

Drugą sprawą jest technika. Pasma włosów należy prostować po kolei. Zebrać niewielką ich ilość i przesuwać prostownicą powoli. Błędem jest kilkukrotne powtarzanie czynności na jednym paśmie. Zamiast codziennego używania prostownicy można wykorzystać zestaw do keratynowego prostowania Alfaparf Keratin Therapy Lisse, który gwarantuje nawet kilkumiesięczne efekty. O zaletach tego produktu można przeczytać na https://allefryz.pl/product-pol-3055-Alfaparf-Keratin-Therapy-Lisse-Zestaw-Startowy-do-keratynowego-prostowania-METODA-EKSPRESOWA.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *