Dobry krawat – jak wybrać odpowiedni?
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobry krawat – jak wybrać odpowiedni?

Dobry krawat to taki, który pasuje do Twojego stylu i w którym czujesz się komfortowo. Dobry krawat to taki, który sprawia, że wyglądasz dobrze.

Oto kilka wskazówek, jak wybrać krawat:

Poznaj swój rozmiar

Czy wiesz jaki rozmiar krawata potrzebujesz? Krawaty są dostępne w różnych szerokościach, dlatego ważne jest, aby znać swój rozmiar przed zakupem. Jeśli krawat będzie na Ciebie za duży lub za mały, może to zepsuć całą stylizację. Najlepszym sposobem na poznanie swojego rozmiaru jest zmierzenie krawata, który dobrze pasuje. Najlepiej mierzyć od szczytu kołnierzyka do około jednego cala poniżej miejsca, w którym krawat będzie noszony. W ten sposób dowiesz się, jak długi jest Twój krawat i ważne jest, aby wszystkie były tej samej długości.

Zastanów się, jaki kolor pasuje do Ciebie najbardziej

Być może słyszałeś to już milion razy, ale to prawda; krawaty są jak każdy inny dodatek i powinny raczej uzupełniać Twój strój niż z nim kolidować. Jeśli więc cały czas nosisz niebieskie koszule, śmiało kup też niebieski krawat.

Nie przesadzaj z wzorami

Jeżeli Twoja praca nie wymaga noszenia krawatów we wzory, unikaj ich za wszelką cenę. Mogą one sprawić, że Twój strój będzie wyglądał tandetnie i przesadnie, co sprawi, że ludzie zastanowią się dwa razy, czy naprawdę jesteś profesjonalistą. Zachowaj prostotę, a zawsze będziesz wyglądać dobrze.

Wiedz, jaki rodzaj węzła pasuje do Twojej koszuli

Istnieje wiele różnych rodzajów węzłów, ale powinieneś używać tylko takiego, który idzie z kołnierzem na koszuli. Najlepiej poprosić kogoś w sklepie o pomoc w tym zakresie, jeśli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju węzła użyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać wygodne obuwie do noszenia na co dzień?
Jak wybrać wygodne obuwie do noszenia na co dzień?
Modne, wygodne i atrakcyjne obuwie damskie, które będzie doskonale harmonizować z większością kobiecych stylizacji odzieżowych to marzenie niejednej przedstawicielki płci […]
W jakie akcesoria zaopatrzyć się przed wycieczką w stylu ekstremalnym?
W jakie akcesoria zaopatrzyć się przed wycieczką w stylu ekstremalnym?
Survivale, biwaki czy polowania – co łączy wszystkie te zajęcia? Są stworzone dla osób, które szukają silnych przeżyć, nie boją […]
Urządzenia multimedialne, które można zobaczyć na ulicach
Urządzenia multimedialne, które można zobaczyć na ulicach
W dzisiejszych czasach sprzęt multimedialny znajduje coraz szersze zastosowanie. W wielu miastach można znaleźć różnorodne urządzenia multimedialne, których zadaniem jest […]
Ostatnie wpisy