Dlaczego warto korzystać z usług leasingu maszyn i urządzeń?

Leasing czy kredyt

Zaletą leasingu jest źródło finansowania inwestycyjnego działalności poprzez możliwość optymalizacji podatkowej. Poza tym jest alternatywą dla podmiotów nie mających zdolności kredytowej pozwalającej na zakup maszyny czy urządzenia. Leasing Bydgoszcz wyjaśnia, że finansowanie zakupu maszyn i urządzeń przez leasing, daje możliwość skrócenia 2,5 krotnie okresu amortyzacji, co w przypadku maszyn i urządzeń oznacza zakończenie amortyzacji normatywnej do nawet 16 miesięcy. Jednocześnie oferowane na rynku programy leasingowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta. To sprawia, że koszty leasingu są porównywalne do kosztów kredytu, który jest optymalnym rozwiązaniem dla podmiotów chcących rozłożyć ciężar spłaty inwestycji na długi okres.

Leasing na maszyny i urządzenia

Leasing na maszyny Toruń wychodzi z ofertą dostosowaną do potrzeb klienta, oferując finansowanie szerokiego zakresu maszyn, urządzeń i linii technologicznych wykorzystywanych w różnych branżach, w tym m. in. maszyny i urządzenia do produkcji szkła i wyrobów ze szkła, do obróbki drewna, kamienia, metalu, i wiele innych. Z usług leasingu mogą skorzystać osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, spółki prawa cywilnego i handlowego. Leasing maszyn i urządzeń jest uproszczoną formą kredytowania zakupu sprzętu, a do jego uzyskania koniecznym jest posiadanie wyłącznie wypisu z właściwego rejestru bądź ewidencji działalności gospodarczej, dokumenty pochodzenia środka trwałego w przypadku zakupu używanych maszyn i urządzeń oraz dowody osobiste reprezentantów stron.

Korzyści leasingu

Finansowanie leasingowe wiąże się z szeregiem korzyści. Przede wszystkim wszystkie opłaty i wydatki eksploatacyjne są kosztem uzyskania przychodu. Decyzja o przyznaniu leasingu jest decyzją podejmowaną bez zbędnej zwłoki, dzięki czemu maszyny i urządzenia mogą pracować i zarabiać na pokrycie raty leasingowej. W związku z tym leasing maszyn i urządzeń jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkiej transakcji i rozpoczęciu pracy z wykorzystaniem zakupionych sprzętów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *