Czy rower elektryczny sprawdzi się w terenie?

Rowery elektryczne stają się niesamowicie popularnym środkiem transportu, zwłaszcza w miastach. Dzięki temu z dwóch kółek mogą korzystać również te osoby, które nie posiadają dobrej formy fizycznej, bądź mieszkają w wyjątkowo górzystym terenie. Czy jednak taki rower będzie odpowiednim wyborem również w przypadku jazdy w terenie? 

Czy wystarczy mocy?

Główną kwestią jest moc, którą dysponują rowery elektryczne. Zgodnie z przepisami nie może być ona większa niż 250 W, co nie jest wartością zawrotną. Mówimy tu jednak przede wszystkim o takich rowerach, które przeznaczone są do legalnej jazdy po drogach publicznych. Na równej, asfaltowej powierzchni, taka moc jest w zupełności wystarczająca. Czy jednak sprawdzi się w terenie? Tutaj dobrym pomysłem jest zakup roweru nieco mocniejszego. Aby wybrać odpowiedni pojazd dla siebie, warto najpierw skorzystać z wypożyczalni, takiej jak np. https://wypozyczalniaelektrykow.pl/ i wypróbować różne rodzaje rowerów.

Odpowiednie ogumienie

Moc silnika elektrycznego jest jednak tylko jednym z wielu parametrów, które świadczą o przydatności roweru do jazdy terenowej. Inną niezmiernie istotną kwestią są porządne opony. Zazwyczaj stosuje się typowe ogumienie rowerowe, jednak ze względu na dużą moc silników może być ono niewystarczające. Dlatego spora część pojazdów ma opony z charakterystycznymi kostkami, które stosuje się między innymi w motocyklach crossowych. Dzięki nim niestraszny będzie nam piasek, błoto, śnieg i tak dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *