Jak wybrać adwokata od prawa rodzinnego?

Specjaliści od prawa rodzinnego cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. Jest to ten obszar prawa, którego przepisy tworzą szczególnie trudną do ogarnięcia sieć powiązań. Dlatego we wszelkich sprawach związanych z prawem rodzinnym warto sięgać po profesjonalną pomoc adwokata. 

Sprawy dla adwokata rodzinnego 

Podstawową kwestią jest ustalenie, czy dany problem podpada pod prawo rodzinne, czy też powinien zająć się nim specjalista innej dziedziny prawa. Prawnicy od prawa rodzinnego zajmują się zazwyczaj takimi kwestiami jak: udzielanie rozwodów, ustalanie alimentów, ustalanie zasad kontaktu z dziećmi, ograniczenia i pozbawienia władzy rodzicielskiej, podział majątku. Również inne kwestie, na przykład związane z opieką rodzicielską, należą do obszaru prawa rodzinnego. 

Prawnik od spraw rodzinnych – jak wybrać? 

Prawnicy rodzinni mogą być odpowiedzialni za przygotowanie pism i wniosków związanych z rozwodem lub ustalaniem obowiązków i praw wobec dzieci. Mogą także prowadzić negocjacje pomiędzy małżonkami oraz świadczyć porady prawne dotyczące bieżących spraw. Obsługują także egzekucje, reprezentują strony w sądzie oraz pomagają w ewidencji majątku. 

Wybierając adwokata, warto zwrócić uwagę na zakres świadczonych przez niego usług oraz na szczegółowe specjalizacje w obrębie prawa rodzinnego. Warta uwagi kancelaria prawna Opole specjalizuje się także w innych związanych z prawem rodzinnym obszarach – takich jak prawo cywilne, prawo karne. 

Warto też sprawdzić opinie (w środowisku internetowym lub prawniczym) na temat interesującej Cię kancelarii. Istotna jest nie tylko popularność i ilość obsłużonych dotychczas petentów, ale również ich zadowolenie z uzyskanej pomocy i chęć dalszego kontynuowania współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − sześć =