Czy można wydzierżawić drukarkę?

Trudno jest dziś sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie biura bez komputerów, drukarek, skanera czy innych urządzeń elektronicznych. Wszystkie te urządzenia jednak kosztują. Jest to spory problem zwłaszcza dla małych firm lub tych dopiero rozpoczynających swoją działalność. Firm tych często nie stać na zakup tych urządzeń. Szukają zatem innych rozwiązań.

Dzierżawa urządzeń biurowych

Jednym z takich rozwiązań jest dzierżawa urządzeń biurowych. Zwłaszcza dzierżawa drukarek cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Z takiej opcji korzystają różne firmy. Nie tylko te małe. Jest to dobre rozwiązanie także dla tych firm, w których po prostu drukuje się mało dokumentów i innych materiałów. W takim przypadku zakup drukarki może być po prostu nieopłacalny. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem pod kątem finansowym będzie jej dzierżawa.

Zalety dzierżawy

Dzierżawa urządzeń biurowych to nie tylko korzyść polegająca na mniejszym koszcie pozyskania urządzeń. Są to także zalety związane z późniejszą eksploatacją sprzętu. Wiele firm oferujących dzierżawę sprzętu biurowego w ramach ceny oferuje także ich serwisowanie. W przypadku awarii drukarki pracownik serwisowy przyjedzie do firm i dokona koniecznych napraw bez dodatkowych kosztów. O takie usłudze serwisowanie sprzętu przeczytać można choćby na stronie http://telekontrakt.pl/serwis-canon/. Co ważne, jeśli naprawa drukarki nie jest możliwa na miejscu i konieczne jest jej zabranie do serwisu, firma otrzymuje na czas naprawy urządzenie zastępcze. Dzięki temu nie ma ryzyka przestoju w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *